США може втрутитись в україно-угорський конфлікт
Загрузка плеера...

Угорщина більше не хоче конфліктувати з Україною через мовне питання і просить Сполучені Штати Америки прискорити примирення. Про це Міністр закордонних справ сусідньої країни Петер Сійярто заявив після зустрічі з помічником держсекретаря США з питань європейської та євразійської політики Уессом Мітчеллом.

«Угорщина високо цінує допомогу Сполучених Штатів у вирішенні конфлікту з Україною, пов’язаного з ухваленням законів, що порушують права меншин», — зазначив дипломат. Він висловив сподівання, що 150 тисяч закарпатських угорців зможуть  жити в умовах миру та правової безпеки, а Україна почне виконувати свої міжнародні та двосторонні зобов’язання.

Раніше Глава МЗС Угорщини обіцяв заблокувати саміт Україна-НАТО через освітній закон. Утім 29 березня захід таки відбувся. Тоді ж в українському уряді заявили про порозуміння з угорцями Закарпаття.

Нагадаємо, напередодні новий уряд Віктора Орбана ухвалив "Меморандум про захист закарпатських угорців". У цьому документі члени уряду звертаються до країн-членів НАТО та просять їх враховувати проблеми національних меншин в Україні.

Як повідомляв News Network, торік у вересні в Україні набув чинності закон «Про освіту». У Будапешті назвали його першим ударом по правах нацменшин, другим – визнання неконституційним закону про мови Ківалова-Колісніченка. А "третім ножем у спину" від Києва в Угорщині вважають пропозицію Президента України ввести санкції проти людей з подвійним громадянством, які брали участь у виборах інших країн.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram