Мобільні додатки ведуть до диктатури
Загрузка плеера...

Світ може прийти до тотального соціального контролю через додатки. Так, в деяких регіонах Китаю вже півтора року "обкатують", так звану, система соціальної довіри. Запуск в масштабах країни запланований на 2020 рік.

Система передбачає розподіл населення на категорії. Кожному учаснику присвоюється рейтинг, на основі якого вираховуються пільги і штрафи.

Найвища категорія– це законослухняні громадяни, які не беруть кредитів, все вчасно виплачують, підтримують громадські ініціативи та ще й займаються благодійністю. Для них діють максимально комфортні умови: їх резюме завжди в пріоритеті в роботодавців, вони можуть купити авто по індивідуально підібраним налаштуванням. Для дітей громадян з цієї категорії гарантоване місце в привілейованому дитячому саду.

При цьому, з верхівки дуже просто потрапити на кілька щаблів нижче. На динаміку рейтингу впливає майже все: відгуки, доноси, штрафи за порушення дорожніх правил чи будь-яких інших.

Якщо людина потрапляє в найнижчу категорію – вона фактично стає непотребом. Таких не беруть навіть в рознощики піци.

Регулювання штрафів та заохочень здійснюється через додатки і влада активно заманює своїх громадян до цього експерименту. За словами деяких експертів, Система соціального кредитування – це своєрідна мотузка на шиї борців за свободу і демократію. Адже будь-які бунти та дебоші – це відразу дно рейтингу для їх учасників, а в результаті відсутність будь-яких прав на життя.

І якщо проект у Китаї отримає успіх, то через якийсь час його запустять і в інших куточках світу.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram