Reforma Challenge: МОН прийняв естафету
Загрузка плеера...

Запровадження в Україні "рішучих реформ" набирає стрімких обертів і стає схожим на свого роду челендж. Ледь не щодня українців радують то пенсійною, то судовою, то банковою, то іншими  реформами. От і освітні реформи не стоять на місці. Міністерство освіти й науки знову анонсувало чергове нововведення – цього разу до професійно-технічної освіти.

Відтак, у МОН розробили проект концептуальних засад "Сучасна професійна освіта". Згідно з ним, випускники ліцеїв, училищ й подібних навчальних закладів повинні відповідати запитам ринку праці.

Заступник міністра освіти й науки Павло Хобзей висловився щодо реформи та її необхідності. Він переконаний, що здобуття професійно-технічної освіти – не форма соціального захисту, а реальна економічна інвестиція в особистість і така позиція сприймається досить двозначно.

Міністерство намагається скинути із себе відповідальність за фінансування професійно-технічних закладів і перекинути ці обов'язки на обласне керівництво, аби гроші на професійну освіту виділялися із місцевого та державного бюджетів, від приватних осіб та підприємств. Міносвіти обіцяє все: і відкрити багатофункціональні центри професійної досконалості, і забезпечити усіх фаховою передвищою освітою, яка стане стартом співпраці навчальних закладів, місцевої влади й роботодавців, і збільшити кількість профтехнічних закладів, і адаптувати їх для осіб із особливими освітніми потребами. Але чи не запізно спохватилися?

Все це добре, та чому відомство надумало створити новий імідж профосвіти лише тепер, коли її популярність серед абітурієнтів зійшла нанівець, адже лише 14% учнів після закінчення шкіл хочуть здобути професійно-технічну спеціальність. Варто зауважити, в нашій країні таких професій швидше цураються, а от у Європі на таку освіту орієнтується 40% абітурієнтів, а в Чехії, Хорватії, Австралії та Фінляндії аж від 70%.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram