Рада взялася за створення антикорупційного суду
Загрузка плеера...

Верховна Рада нарешті взялася за створення антикорупційного суду. Проект закону стояв на порядку денному у вівторок, був перенесений на середу і майже під завісу засідання, нарешті, народні депутати приступили до його розгляду у другому читанні. 

Володимир Парасюк, член комітету з питань запобігання і протидії корупції:

"Ідемо, ідемо – оп, один закон пропустили. Пояснювання, чому пропустили нема. Ну, от такий у нас регламент, таке керівництво Верховної Ради. Якоїсь процедурної затримки немає. Є суто політична затримка, тому що всі там з усіма домовляються. Всі ті статті, які є у цьому законі вони, звичайно що потрібні.  Але там є основне – відбір кандидатів! Оце основне, що може бути. І навколо цієї теми і ведеться дискусія між всіма політичними силами".

Перепона до ухвалення законопроекту незмінна. Комітет пройшов майже всі поправки в понеділок і застопорився на одному питанні – чи можна буде обходити рішення ради міжнародних експертів при призначенні на посаду того чи іншого кандидата у судді Антикорупційного суду. Міжнародні партнери проти таких норм в законі, українська влада не поступається.

Сергій Алєксєєв, заступник голови комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Якщо міжнародна рада експертів прийме рішення не допускати кандидата, а Вища кваліфікаційна комісія суддів з цим не погодиться, це буде спільне засідання і про це вже домовленість є. Зараз ідуть перемовини скільки голосів необхідні, в якій пропорції"

Із самого ранку середи спікер декілька разів йшов з засідання і зібрав з собою голів фракцій на закриті консультації. Подейкують, у МВФ парламенту погрожували припиненням співпраці у разі провалу створення незалежного антикорупційного суду в Україні. Злякавшись дефолту, переконувати депутатів до Верховної Ради приїхав особисто прем’єр-міністр.

Єгор Соболєв, народний депутат ("Самопоміч"):

"Перемовини – це обман! Ніяких перемовин немає! МВФ давно сказав - ви крадете гроші, ми вам більше не дамо.  Поки ми не побачимо, що ви сідаєте у в’язницю за крадіжку грошей. І наших, і грошей українських платників податків. Чудова позиція Міжнародного валютного фонду, за яку ми дуже вдячні! Ніяких перемовин нема!"

У кулуарах говорили, що Андрій Парубій був готовий ставити законопроект на розгляд, але у цьому з головою Верховної Ради були незгодні у фракції "БПП".

Сергій Лещенко, народний депутат ("БПП"):

"Всередині цього об’єднання є, скажімо, собачі бої, пов’язані з тим, що "Народний фронт" і "Блок Петра Порошенка", вони не хочуть тонути разом в одному човні. Тому що він іде на дно. Тому вони зараз перекидають як гарячу картоплю з рук у руки відповідальність за нестворення антикорупційного суду. І тут , ніби, "Народний фронт" є такий більш лояльний і договороздатний. І у такий спосіб вони показують, що найголовніша перешкода –це Порошенко"

Законопроект про створення вищого антикорупційного суду важко проходить через український парламент на всіх етапах його розгляду. Спочатку Президент тягнув із внесенням документу до Верховної Ради, потім депутати декілька разів провалювали його включення до порядку денного. У першому читанні законопроект був ухвалений аж 1 березня. І от 23-го травня, так і не домовившись про право вето ради міжнародних партнерів, парламент взявся за розгляд вже узгоджених поправок. Депутатів у залі було небагато, встигли пройти близько 200- т поправок, не ухвалили жодної.

Андрій Іллєнко, член комітету ВР з питань правової політики та правосуддя:

"Відверто кажучи, часу дуже мало, тому що якщо іти по поправках, а їх там близько 2 000. Максимально швидко, одного дня напевно не вистачить" 

Окрім процедури призначення суддів, до моменту узгодження всіх поправок у Верховній Раді, незрозуміло чи вистачить законопроекту голосів для його ухвалення. "Батьківщина" заявила, о підтримає створення антикорупційного суду лише якщо буде враховано всі рекомендації ЄС у особі венеціанської комісії. А "Радикали", наприклад, заявили - якщо законопроект ухвалять з вимогами МВФ, подаватимуть скаргу до конституційного суду.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram