"Укрзалізниця" чекає на перші "золоті локомотиви"
Загрузка плеера...

"Укрзалізниця" отримає перші 30 локомотивів, виготовлених американською компанією General Electric уже до кінця 2018 року. Про це повідомив виконувач обов’язків голови правління публічним акціонерним товариством Євген Кравцов.

Посадовець наголосив, що таким чином наша держава компенсує втрату "Луганськтепловозу", яке було захоплено бойовиками "ЛНР".

Раніше "Луганськтепловоз" вважали ключовим підприємством у циклі не тільки виробничому, а й у галузі капітального ремонту вітчизняних тепловозів. Наразі ж, за словами Кравцова, фірма повністю зруйнована і розукомплектована.

Керівництво "Укрзалізниці" стверджує, що втрата "Луганськтепловозу" стала катастрофічною для транспортного сектору країни. А стратегічне партнерство з американською корпорацією General Electric, яке ПАТ розпочало на початку цього року, начебто може стати одним із рішень проблеми. Та, як відомо, підписання цього договору не обійшлося без скандалів.

До слова, у лютому цього року, коли тільки було підписано контракт, оголосили вартість поставки першої партії локомотивів. Вона обійдеться Україні у 140 млн доларів. А це значить що один такий локомотив коштуватиме десь 4,6 млн доларів.

Загалом до 2034 року американська компанія має передати нам 225 локомотивів. Що обійдеться українському бюджету у понад мільярд доларів!

Водночас багато експертів скептично ставляться до цього проекту, зазначаючи, що треба розвивати власне виробництво. Наразі ж Україна інвестує мільярди в іноземних підприємців при тому, що має всі умови для розвитку свого виробництва. Фактично ми витрачаємо втричі більше на те, що виготовляємо й самі!

Також деякі блогери опублікували інформацію, що локомотиви, які General Electric постачатиме Україні, виробляють не так далеко – на казахстанському заводі, частина акцій якого належить російській компанії.

Відео: YouTube Фото: Google

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram