"Халявні" гроші Україні поки не світять
Загрузка плеера...

У світі існує цікава практика "халявних" грошей. У Фінляндії, Італії, Німеччині, Канаді, Індії та інших країнах, де ВВП становить хоча б 30 тисяч  доларів на душу населення, запроваджена програма безумовного основного доходу.

Це своєрідний експеримент, коли люди можуть не працювати, однак щомісяця їм виплачуватимуть базову суму на життя. Цікаво, що повне фінансове забезпечення громадян державою не провокує бездіяльність, а навпаки – дуже позитивно впливає на рівень життя населення. Так, в Індії, де подібний експеримент тривав півтора року, у двадцяти містах підвищилася ефективність роботи лікарень та закладів освіти.

У Намібії на фоні регулярних виплат по 90 євро, рівень злочинності зменшився майже в половину, а кількість людей, що живуть за межею бідності, скоротилася вдвічі.

У Фінляндії у рамках експерименту безробітні щомісяця отримують 600 доларів від державної страхової компанії. І навіть якщо вони влаштуються на високооплачувану роботу, виплати не припиняться.

Варто зазначити, що вперше програму безумовного основного доходу запровадили в Канаді ще в 70-ті роки. Тоді й визначили її ефективність, адже з усього населення однієї з провінцій тільки 1% учасників програми перестали працювати, розраховуючи на державну допомогу.

На жаль, така програма для України поки тільки фантастика. Економіка нашої країни – перша причина тому, що найближчим часом українцям про таку "халяву" годі й мріяти.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram