США "привітали" Мадуро новими санкціями
Загрузка плеера...

Сполучені Штати Америки посилили економічні санкції проти Венесуели після того, як президентом країни знову був обраний Ніколас Мадуро. США вважають результати волевиявлення незаконними через масштабні порушення. Дональд Трамп підписав указ про нові важелі фінансового впливу на венесуельського лідера і його оточення.

Вашингтон заборонив проводити будь-які операції, пов'язані із державним боргом Венесуели. Обмеження стосується і фізичних, і юридичних осіб. Будь-які форми фінансових зобов'язань не можна використовувати також у якості застави або гарантії. Це має зв'язати руки венесуельським політикам. У США пояснили, що корумпована верхівка фактично заробляла на боргах, розпродуючи державну власність за необ'єктивною ціною. Заборона, накладена Вашингтоном на транзакції, поширюється і на борги національної нафтової компанії. Офіційний Каракас назвав дії Вашингтона неприпустимими.

Тим часом Венесуела, яка є країною-експортером нафти, вже кілька років потерпає від економічної кризи. Рівень інфляції тут вимірюють уже тисячами відсотків. На фоні цього уряд спробував створити криптовалюту El Petro, підкріпивши її нафтовими запасами. Втім, це не надто допомогло виправити ситуацію.

Переобрання Мадуро обурило не лише Сполучені штати Америки. Про незаконність результатів заявили ще п'ять країн "Великої Двадцятки" (Канада, Мексика, Аргентина, Чилі, Австралія). 14 держав повідомили про відкликання своїх послів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram