Державний "СхідГЗК" vs Мартиненко: гра триває
Загрузка плеера...

Вже майже півроку минуло з того часу, як Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершила досудове розслідування справи Мартиненка. Ну а поки легендарні 200 томів чекають суду, підконтрольні Мартиненку структури намагаються і надалі провадити сумнівні фінансові операції.

Зокрема, українські ЗМІ повідомляють про судову тяганину, яку розпочало держпідприємство "Східний гірничо-збагачувальний комбінат". За підрахунками правоохоронців, внаслідок корупційних схем Мартиненка ця компанія втратила більше 17 млн дол. Проте зараз причиною позову стало те, що комбінату заборонили переказувати гроші іноземній організації, яку пов'язують з колишнім нардепом. Йдеться про австрійське підприємство, якому "СхідГЗК" мав заплатити за поставку уранового концентрату. Проте Нацбанк вирішив, що банк-посередник досить сумнівний і заборонив операцію. Держпідприємству запропонували змінити банк. Втім, комбінат все ж переказав закордон 100 тисяч євро.

Нацбанк порадив для вирішення конфлікту звернутись до Національного антикорупційного бюро України і залучити Міністерство енергетики і вугільної промисловості. Справою зацікавилась Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Очільник САП Назар Холодницький зазначив, що вимоги "Східного гірничо-збагачувального комбінату" суперечать інтересам держави.

Нагадаємо, колишнього народного депутата Миколу Мартиненка підозрюють у розтраті коштів держпідприємств "СхідГЗК" і "Енергоатом". Сам екс-парламентарій вважає себе невинним і стверджує, ніби детективи НАБУ спеціально затягують його справу.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram