В Україні створять бюро військових розслідувань
Загрузка плеера...

Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос запропонував створити Державне бюро з розслідування військових злочинів (ДБВЮ). Про це йдеться в його статті, опублікованій на сайті Генпрокуратури.

"У воюючій Україні за військовою прокуратурою має бути закріплене право у повному обсязі здійснювати нагляд за додержанням та застосуванням законів у всіх військових формуваннях. Це право слід закріпити бодай тимчасово, на період здійснення Операції об'єднаних сил та дії Закону «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", - переконаний Матіос.

На його думку, до основного складу Держбюро повинні увійти колишні слідчі та особовий склад нинішньої військової служби правопорядку, військові інспектори та офіцери з особливих доручень.

Передбачається, що нове бюро має взяти на себе розслідування військових та пов’язаних з ними злочинів, а також злочинів, скоєних проти військовослужбовців, або таких, що стались у районі проведення бойових дій. Окрім того, бюро розслідуватиме справи, що стосуються злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Матіос повідомив, що відповідний законопроект вже підготували та презентують в кінці травня на міжнародній конференції в Харкові.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram