Призначення нового складу ЦВК дотягнуть до липня
Загрузка плеера...

У Верховній Раді назвали дедлайн по призначенню нових членів Центрвиборчкому. Строки окреслив голова парламенту Андрій Парубій під час брифінгу, присвяченому початку пленарного тижня

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Я вважаю, що довше як 1 липня ми не можемо це питання переносити. Оскільки виборча кампанія розпочинається в кінці осені, початку зими. Але робота ЦВК починається раніше, вже в серпні відбуваються перші кроки у підготовці до виборів. Тому, розуміючи у якій ситуації є фракції, розуміючи, як важко їм знайти формули, я сказав що ці консультації теж не можуть тривати безкінечно. Попередньо я розраховую і сподіваюся, у нас два червневих тижня, що до 1-го липня, я сподіваюсь на це, вийти в зал із узгоджуваною позицією і вийти на голосування ".

Голова Верховної Ради зазначив, що проводити рейтингове голосування з цього питання є небезпечним, оскільки згідно чинного законодавства, екс-члени ЦВК або кандидати які не пройшли до нового складу можуть оскаржити рішення парламенту у суді. За останній час вже по двох ухвалених Верховною Радою законах було рішення Конституційного суду щодо порушення процедури.

Водночас, таке ретельне дотримання процедури, якою у парламенті, здебільшого, нехтують, може бути черговим приводом для затягування рішення. Ймовірно, воно буде ухвалене наприкінці червня. Нагадаємо, Президент подав до Верховної Ради 14 кандидатур на 13 вільних місць в січні. З того часу у Верховній Раді тривають консультації між фракціями, парламент не може вийти на узгоджене рішення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram