Рада взялась за антикорупційний суд - коли чекати вироки?
Загрузка плеера...

Голова Верховної ради на початку чергового пленарного тижня висловив чергове сподівання щодо перспектив розгляду законопроекту "Про вищий антикорупційний суд". Андрій Парубій озвучив новий прогноз по голосуванню за створення нової інституції.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"На моє переконання, це завдання номер один для держави Україна. І, фактично розгляд цього законопроекту, якщо пройде ефективно і повноцінно підготовка, у нас може зайняти від двох до трьох днів".

Ефективної та повноцінної підготовки законопроекту до розгляду у другому читанні парламент чекає вже майже три місяці. Профільний комітет з питань правової політики та правосуддя протягом цього часу ніяк не міг приступити до розгляду поправок, яких народні депутати подали аж 1925-ть. Тепер пройтися по всіх поправках комітет має ледь на за день. За його роботою спостерігають міжнародні партнери та представники Венеціанської комісії, які мали до законопроекту чимало зауважень. На прийнятті законопроекту наполягають у МВФ та ЄС.

Артур Герасимов, голова фракції "БПП":

"Створена у профільному комітеті робоча група працювала дуже ґрунтовно та системно. По головних дискусійних питаннях вже знайдено спільну редакцію. І, не зважаючи на протидію скептиків, позиція Президента перемогла. Антикорупційний суд буде створений і закон про нього не буде суперечити конституції та обмежувати наш суверенітет. Це ще раз підтвердило лідерство президента України у боротьбі з корупцією в нашій країні. Тож, вже на цьому пленарному тижні ми повинні розглянути його в сесійний залі".

Коаліцію неодноразово звинувачували у свідомому затягуванні процесу створення антикорупційного суду, тепер представники парламентської більшості один перед одним з’ясовують - хто більший борець з корупцією у державі.

Максим Бурбак, голова фракції Народний фронт:

"Фракція "Народного фронту" послідовно підтримує створення антикорупційного суду! Це наступний етап впровадження безпрецедентних в історії України антикорупційних реформ, початок яких поклав ще перший уряд Арсенія Яценюка ".

 

Олег Березюк, голова фракції "Самопоміч":

"Неможливо не зауважити зміну риторики щодо антикорупційного суду. Таке враження, що вони антикорупційний суд завжди любили, завжди хотіли. І завжди будуть любити і будуть хотіти. І це суд, який врятує їхнє особисте життя. А насправді антикорупційний суд має мати мету змінити політичний ландшафт країни. В антикорупційному суді частина людей, які сьогодні про нього так пафосно говорили, мають бути підслідними! Мають отримати вирок! Це беззастережно! Тому коли вони сьогодні майже як в церкві "Христос воскрес" повторювали "антикорупційний суд" – це є позитивно! Ми підтримуємо їхній настрій!".

У Верховній Раді неодноразово наголошували - відсутність вироків по топ-корупціонерах напряму пов’язана з відсутністю в Україні спеціалізованого суду, який буде розглядати справи, підготовані Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Тому екс-члени коаліції підозрюють своїх колишніх соратників у саботажі створення незалежного органу, який може поставити крапку у багатьох резонансних розслідуваннях. За офіційною версією, дискусія затяглась через право вето ради міжнародних партнерів.

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"Вся камарилья діючого президента робить тут неймовірні трюки для того, щоб в тому законопроекті про антикорупційний суд, який буде проголосований, президент залишив контроль над формуванням антикорупційного суду хоч миттям, хоч катанням". 

Спікер запевнив, що для розгляду у другому читанні законопроект може бути винесений у сесійну залу вже у вівторок. А підтримати створення антикорупційного суду народні депутати можуть вже у цей четвер. Після цього розпочнеться формування нового органу та відбір суддів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram