Китай хоче зняти обмеження народжуваності?
Загрузка плеера...

ЗМІ дізналися про плани Китаю завершити найбільший соціальний експеримент щодо обмеження народжуваності. За інформацією видання Bloomberg, влада КНР доручила провести дослідження про наслідки можливого зняття цих, так званих, внутрішніх санкцій.

Рішення щодо цього питання можуть ухвалити до кінця цього року, або вже в наступному.

Повідомляється, що таким чином в Китаї хочуть знизити темпи старіння населення й усунути джерело критики з боку інших держав. Зазначимо, міжнародна спільнота неодноразово наголошувала, що штучне обмеження народжуваності порушує права людини.

Раніше влада Китаю вже робила спроби трохи пом’якшити жорсткі правила.

Так, з 2013 року сільським жителям, у яких першою була дівчинка або якщо хтось з батьків був один у сім’ї, дозволялося завести другу дитину. Пізніше одній родині офіційно дозволили мати двох дітей, що призвело до бурхливого зростання народжуваності в країні.

Нагадаємо, політика "одна сім'я - одна дитина" була введена у КНР наприкінці 1970-х з метою обмежити зростання чисельності населення. Проте за останні роки в Китаї з’явилася нова проблема, яка потребує вирішення: через обмеження народжуваності, дуже зросла кількість старіючого населення.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram