Юристи розкритикували закон про трансплантацію
Загрузка плеера...

У хірургів побільшає роботи. Вже з наступного року набуде чинності закон про трансплантацію органів. Документ дозволяє вилучати анатомічний матеріал за письмовою згодою донора. Ухвалити його Верховна Рада мала вже давно, але зробила це лише під тиском громадськості. Таке переконання в ексклюзивному інтерв'ю телеканалу News Network висловив приватний хірург Віталій Лесь.

Медик запевняє, що спеціалістів для проведення операцій з трансплантації в Україні хоч греблю гати і вони вже готові працювати.

Віталій Лесь, приватний хірург:

"Люди хочуть це робити. У нас спеціалісти за кордон виїжджають працювати, тому що у нас не дає держава працювати нормально працювати лікарям у цих сферах. Ви подивіться, по телебаченні. по любому каналу просять, щоб люди допомогли фінансами, тому що за кордоном треба оперувати, робити пересадку. А в нас це буде в рази дешевше врятувати. Звичайно, що у нас є спеціалісти. Вони будуть це робити. Дайте тільки їм можливість це робити".

Водночас юристи не радять українцям поспішати давати письмову згоду на вилучення власних органів. Бо їхнім благородним бажанням можуть скористатися недобросовісні медики. Та й не всі пацієнти психологічно готові до таких новацій.

Іван Ліберман, доктор права:

"Можуть бути зловживання як з боку самих медичних працівників, які будуть незаконно трансплантацією займатись, а також це можуть бути суб'єктивні аспекти, коли людина добровільно стає донором або йде з життя шляхом самогубства, аби після смерті вирізали почки, печінку, серце його дитині або внучці. У нас же ж люди досить жертовні".

Також юристи занепокоєні тим, що за законом трансплантацію органів дозволено робити приватним компаніям. А це означає, що будь-хто зможе зареєструвати фірму, а потім полювати за потенційними донорами. У зоні ризику, кажуть правозахисники, насамперед  опиняться соціально-незахищені.  Це - безпритульні, люди з інвалідністю та пенсіонери".

Едуард Багіров, правозахисник:

"У нас, к сожалению, законы не принимаются, дается право, но контроля как такого нету со стороны государственных органов., прокуратуры, полиции, СБУ и Министерства здравоохранения в том числе. Поэтому я бы не хотел, чтобы кто-то из моих родственников и друзей оказался у так называемых нелегальных трансплантологов".

Аби хоч якось заспокоїти українців, Єдуард Багіров пропонує в.о. міністру охорони здоров'я Уляні Супрун разом очільником МВС та генпрокурором вийти до людей та публічно розповісти, як державні органи контролюватимуть виконання закону. Утім поки що єдине, що почули журналісти від очільниці МОЗу, – це те, що в програму трансплантації відомство вже вклало 112 мільйонів гривень.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram