Персональні дані – в зоні ризику
Загрузка плеера...

Сьогодні цифрові технології дозволяють здійснювати майже всі операції за допомогою всесвітньої мережі. Однак, окрім позитивних - зручності та мобільності, такі процедури мають і негативний бік. Дедалі частіше персональні дані українців опиняються під ударом.

Нещодавно у витоку персональної інформації користувачів звинуватили популярний інтернет-ресурс з продажу авіаквитків. Тоді зовсім випадково один із пасажирів виявив, що шахраї доволі легко можуть дізнатися прізвище та ім’я, приблизний вік, номер рейсу, аеропорти відбуття і прибуття, а також ID транзакції клієнтів ресурсу.

Сьогодні ж юристи заявляють про те, що у зоні ризику опинилися усі кияни, які є офіційними споживачами житлово-комунальних послуг.

У поле зору потрапив, здавалося б, корисний ресурс під назвою "Центр комунального сервісу". Усе б нічого, та на ньому можна знайти інформацію щодо власної заборгованості за ЖКГ-послуги, що дозволяє шахраям використовувати ці дані проти будь-якої особи.

Зокрема, київський адвокат Клим Братківський легко знайшов на ресурсі усю інформацію навіть про помешкання Президента Петра Порошенка. За його словами, знаючи адресу, можна без проблем отримати метраж, дані користувача, борги, оплату, показання лічильників та інші показники.

То що ж робити тим, хто не хоче, аби їхні відомості набули широко розголосу? Досвідчений юрист радить.

Клим Братківський, адвокат, громадьский діяч:

"Потрібно звернутися до цього комунального підприємства і запитати, чому так просто можна перевірити показання будь-якої людини, яка проживає в Києві, тобто персональні дані: нарахування, сплата, прізвище, особові рахунки, комунальні платежі тощо… Також вони можуть звернутися до омбудсмена, щоб дав свою оцінку, чи порушуються законодавство про захист персональних даних".

Це, звичайно, вихід. Та все ж таки хочеться, аби ті, хто надає послуги громадянам і намагається робити їхнє життя зручним, звертали більше уваги й на такий важливий нюанс, як захист персональної інформації. Адже всім відомо – сьогодні шахраї стали аж занадто винахідливими.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram