Як депутати у Раді записки Гройсману носили
Загрузка плеера...

У п’ятницю на засідання до народних депутатів приходив Кабмін. У Верховній Раді відбулася традиційна година запитань до уряду.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Это единственный активный день – записочки суют туда и все! Откройте глаза, эта Рада не может больше представлять интересы народа! Она не может помочь своей стране! Да она и не хочет этого делать! "

Передбачена як інструмент парламентського контролю, процедура все більше перетворюється на годину особистих запитань до прем’єра та членів Кабінету міністрів.

Сергій Соболєв, заступник голови фракції "Батьківщина":

"Я, наприклад, маю можливість раз на місяць спілкуватися з прем’єром. Але ж це не повинні бути питання - виділіть на округ чи кудись там на дорогу. Ну люди, якщо заради цього ви обиралися в парламент… ну йдіть тоді в облавтодор і працюйте в облавтодорі. Якщо це питання дійсно глобальні, від яких залежить доля держави – доля медичної реформи, освітньої реформи, пенсійної реформи, тоді зовсім інший підхід. Набагато цікавіше вислухати пропозиції, ніж слухати чергові прохання, "подношения" – дядя, дай мільйончик на черговий проект"

Роман Семенуха, народний депутат ("Самопоміч"):

"Чесно, по-людськи у мене це викликає таку гидоту, відчуття. Це мені нагадує ярмарок такий. Прем’єр-міністр є публічною людиною, одна з найвищих посадових осіб в державі. Мені незрозуміла така поведінка окремих колег. Мені здається, що це має бути публічно. Є процедура депутатських звернень, запитів. Мені здається, ані з людської точки зору, ані з професійної  це точно не красить парламент. Особливо дратує, коли ти задаєш запитання прем’єр-міністру, а хтось підходить і в цей момент він відволікається, не слухає, і не до кінця розуміє суть того, що ти у нього запитуєш"

Хоч по п’ятницях явка депутатів до сесійної зали рекордно низька, але поставити запитання прем’єру чи міністрам за лише одну годину всі охочі не встигають. Може, черга звідти?

Леонід Ємець, народний депутат ("Народний фронт"):

"Там, я скажу, відсотків п’ять тих, хто не зміг записатися. Всі інші – з особистими питаннями. На мою думку, формат спілкування з урядом має бути відкритим. Щоб не виникало сумнівів, що там вирішуються якісь особисті питання. Щоб всім було зрозуміло, що хвилює виборців і народного депутата, який їх представляє. І яка на це реакція виконавчої влади"

Багатьом народним депутатам година запитань до уряду почала нагадувати добре зрежисовану виставу – коли публічно міністрам ставлять компліментарні питання. Інші пропозиції ряд парламентаріїв на широкий загал озвучувати не ризикують.

Юрій Дерев'янко, народний депутат (позафракційний):

"Задавайте, озвучуйте свої питання. Люди будуть розуміти, що ви там вирішуєте. Бо після всіх  цих фактів, оприлюднених між людьми, які підозрюються в злочинах… Я маю на увазі Онищенка і так далі, складається враження у кожного українця, що в цій залі крім оцих договорняків ніхто нічого більше не обговорює. Ми маємо показати відкритість роботи і підзвітність влади"

Натомість, чим далі, коаліція та сформований нею уряд закриваються все більше. Питання державної ваги вирішуються кулуарно на закритих зустрічах. А особисті – через записки, які щоп’ятниці народні депутати передають членам уряду прямо у сесійній залі.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram