Опитування NewsNetwork: "Українці не поспішають довіряти свої органи жодним лікарям"
Загрузка плеера...

В Україні легалізували трансплантацію органів. Відповідний законопроект напередодні ухвалив парламент. Документ дозволяє вилучати анатомічні матеріали за письмовою згодою пацієнта. Журналісти телеканалу News Network поцікавитись в українців, чи готові вони стати донорами та чи існують, на їхню думку, ризики трансплантації органів.

І ось які відповіді отримали.

Ірина, киянка:

"Я считаю. что закон оправдывает риски. Важнее то что можно кого-то спасти. А риск неизбежен всегда".

Наталія, киянка:

"В нашей стране тяжело доверять чему-либо, кому-либо. Это уже должны юристы поработать грамотно над этим законом, чтобы не допустить каких-то злоупотреблений  с этой стороны.  Нет, я не говорю о вопросах насильственной смерти, но какие-то спекуляции могут быть"

Андрій, киянин:

"Для України є ризики. Ми держава не настільки цивілізована. Думаю, що ще передчасно, як і носіння зброї, так і трансплантація органів.Здоров'я можуть трансплантувати. Коли людина здорова, трансплантація органів для неї це ж…Смерть можна ж інсценувати. То буде зловживання в такому плані і ще багато варіантів. Так що тут може бути цілий спектр".

Тамара, киянка:

"Підкинуть кого хочете і бомжів, і хворих, буде там зловживань. У нас нема жодного закону, який би виконувався без зловживань. Взагалі вони на 90 процентів не виконуються, пишуться невідомо для кого".

Сергій, киянин:

"Согласие может быть на один орган. А откуда он знает какой орган у него потом возьмут. От этого не застрахован никто. У меня знакомые. Была история. Они ездили в Турцию отдыхать и в отеле пропал парень. Потом его нашли в больнице без органов, без печени.  Вы думаете, в нашей стране может тоже такое быть? Думаю, да. К сожалению, да.

Ірина, киянка:

"Безусловно, есть спекуляции и будут они. Потому что у нас население бедное и будут идти на любые уловки. Ну будет, у нас чорный рынок".

Також ми спитали в українців, якби вони погодилися на вилучення власних органів після смерті, то яким лікарям віддали б перевагу: державним чи приватним?

І ось які відповіді почули.

Сергій, киянин:

"Больше, частным. Частыне клиники больше борятся с конкуренцией, поэтому они зависят от того как качественно они все будут делать. А  так государственным уже доверия мало к ним".

Андрій, киянин

"Важко сказати. І там, і там є різні люди. Так що тут я б не взявся якось судити".

Наталія, киянка:

"Есть опыт общения  с госсударственными врачами и больше доверия".

Ірина, киянка:

"Я не делаю разницы между ними. Потому что и там, и там попадаютс япорядочные и непорядочные".

Тамара, киянка:

"Питання складне. У нас уже і приватні таке витворяють, що… жах. Мабуть, державні. Бо приватник буде мати більше матеріального зиску".

Ірина, киянка:

"Я бы вообще не подписывала этого. Я против. Никому бы не доверяла. Ни государственным, ни частным. Никому.

Віталій Маргалик, журналіст:

"Закон про трансплантацію органів набуде чинності з першого січня 2019-го року. Утім неоднозначне ставлення з приводу нього вже висловили юристи та самі медики. Стежте за новинами телеканалу NewsNetwork".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram