Єврокомісія наклала на санкції США постанову
Загрузка плеера...

Боротьба Європейського союзу за збереження ядерної угоди з Іраном триває. Брюссель запустив механізм захисту своїх інвесторів від санкцій Сполучених штатів Америки. План відповідних дій оприлюднила Єврокомісія.

Йдеться в першу чергу про торгівлю нафтою. В ЄС ввели блокувальну постанову, яка забороняє компаніям дотримуватись екстериторіальних обмежень США, а у випадку завдання збитків сміливо звертатись до суду. Водночас на рішення іноземних судів щодо санкцій європейські інвестори можуть не зважати. Це рішення має набути чинності тоді ж, коли Вашингтон запустить перші обмеження.

До "антисанкційної" боротьби має долучитись також Європейський інвестиційний банк. Фінансова організація планує переказати Тегерану кошти і продовжити фінансування іранських проектів. Програму захисту від санкцій мають затвердити також у Європарламенті та в Раді ЄС.

Нагадаємо, півтора тижні тому Дональд Трамп повідомив про вихід США з ядерної угоди з Іраном. У Білому домі пояснили, що іранські політики таємно продовжують ядерні дослідження, хоча мали відмовитись від них. В Євросоюзі заявили про намір зберегти договір. Офіційний Тегеран стверджує, що готовий і надалі дотримуватись умов ядерного роззброєння, якщо Європа надасть гарантії економічної вигоди.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram