Гройсман боїться, що тарифи "вдінуть йому на голову"
Загрузка плеера...

Чергове  рішення про різке збільшення ціни на газ можуть використати для дискредитації українського уряду. Такими підозрами поділився з народними депутатами прем’єр-міністр України під час години запитань до уряду у Верховній раді. За словами Володимира Гройсмана, зараз у Кабміні думають, як поєднати вимогу МВФ про фактичне підвищення ціни на газ для населення  із платоспроможністю українських громадян.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Ми думаємо про те, як вийти з цієї ситуації. Я знаю, що є багато людей, які хочуть мені вдіти це на голову. Щоб сказати – от, Гройсман в цьому винний! Та не Гройсман в цьому винний! І українці не винні! Винна ситуація сьогодні! Дійсно, це є зобов’язання України, щоб вирівняти імпортний паритет".

Ціни на газ для населення знову можуть змінитися вже наступного місяця. У який спосіб буде вирівнюватися імпортний паритет, уряд іще не знає – попереду консультації не лише з представниками Міжнародного валютного фонду, а й Світовим банком та Європейським енергоспівтовариством. Водночас, прем’єр зазначив, що в майбутньому постійного підвищення ціни на газ через прив’язку до імпортного партитету спробують уникнути за рахунок курсу на енергонезалежність країни.

Володимир Гройсман, прем’єр-міністр України:

"Цього року ми рекордно як державна кампанія здобудемо більше 16 мільярдів кубів газу. Чому так сьогодні відбувається? Тому що за останнє десятиріччя жодного дозволу або одиниці "Укргазвидобування" отримало. Коли корупціонери десятками, сотнями отримували дозвола, видобували  його по невідомо яким цінам. Схеми, які були запроваджені у газовій системі, ми їх зруйнували!" 

Нагадаємо, що рішення Кабінету міністрів про ціни на газ стосуються лише населення, вартість палива для промисловості формує ринок.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram