ТОП-5 незвичайних музеїв України
Загрузка плеера...

В Україні безліч музеїв, у яких представлені найрізноманітніші експонати та культурні цінності. Серед традиційних є й ті, які можуть здивувати, розвеселити і навіть шокувати. 18 травня – Міжнародний день музеїв, і ми підготували топ-5 незвичайних "історичних джерел" нашої держави:

МУЗЕЙ ВЕСІЛЛЯ 

Для того, аби відчути дух справжнього українського весілля, треба їхати на Полтавщину в село Великі Будища. Там розташований єдиний в Україні народний музей весілля. Туристи можуть потрапити на півтори годинне гуляння в якості гостів. Тут все в найкращих українських традиціях: національні страви, самогон та старовинні обряди.

МУЗЕЙ ЗВУКУ

Якщо весільний галас комусь не до смаку, але цікавість до минулого не вщухає, можна відвідати музей звуку в Одесі. Там зібрана унікальна колекція звукової апаратури: від музичної скриньки до сучасного плеєра. До того ж всі експонати в робочому стані. Можна послухати вінілові пластинки, побачити, як працює грамофон, патіфон, касетні та бабінні магнітофони з магнітною стрічкою та радіоли.

"ЕКСПЕРЕМЕНТАНІУМ"

Любителям винаходів – у Київський музей популярної науки й техніки "Експерементаніум".  Це місце підійде для любителів фізики або тих, хто в школі прогулював уроки, і тепер хоче збагатити знання в цій галузі. Відвідувачі музею зможуть створювати блискавки, метати їх і відправити у політ магніт. Крім того, тут можна заблукати в дзеркальному та лазерному лабіринті і дізнатися таємниці води.

МУЗЕЙ ВОДИ

Однак якщо цих таємниць буде мало, у Києві також можна відвідати повноцінний музей води. Найголовнішеа експозиція повністю передає кругообіг води у природі. Тут створені умови для уявної подорожі континентами. Можна подивитися, як тануть льодовики, йде дощ, водоспад і вивергається гейзер.

МУЗЕЙ КОСМОНАВТИКИ І УФОЛОГІЇ

Для фанатів космосу та прибульців найкращим місцем може стати музей космонавтики і уфології у Харкові. Тут можна насолодитися космічними пейзажами, дізнатися про аномальні зони планети, побачити художню галерею прибульців і фігури інопланетян. Що-що, а інформація про прибульців завжди приваблює, навіть якщо викликає сумніви.

МУЗЕЙ ІСТОРІЇ ТУАЛЕТУ

На кінець один із найбільш сміливих музеїв і єдиний у своєму роді у східній Європі. В музеї туалету в столиці ви побачите і дізнаєтесь те, про що зазвичай соромляться казати вголос. Як справляли нужду в різні часи та епохи та як раніше виглядали, так звані, місця для роздумів… А все почалося з маленького сувеніру.

Це далеко не повний список цікавих місць, однак однозначно вартий уваги. Обирайте, що вам подобається і прямуйте за культурним збагаченням. Тим паче, що 18 та 19 травня більшість музеїв по всьому світу запрошують гостей задарма.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram