Ціни на нафту злетіли до рівня 2014 року
Загрузка плеера...

Вартість нафти північноморської марки Brent вперше за останні роки перевищила позначку у 80 доларів за барель. Це рекордна позначка за останні роки. Перед цим такий рівень цін було зафіксовано наприкінці 2014 року. Зросла також вартість нафти американської марки WTI, яку наразі продають майже по 72 долари за барель.

Головною причиною здорожчання палива аналітики вважають ситуацію навколо Ірану. Злет цін почався після того, як Сполучені Штати Америки заявили про поновлення санкцій проти Тегерану. А це, в першу чергу, і обмеження на торгівлю нафтою, що може призвести до стрімкого скорочення пропозиції. Не слід забувати і про іншу державу, що входить до Організації країн-експортерів нафти. Це Венесуела, яка вже кілька років потерпає від економічної кризи і постійно скорочує обсяги видобутку.

Експерти вважають, що ціни ростимуть і надалі. Аналітики з інвестиційного холдингу Morgan Stanley прогнозують, що вартість палива досягне позначки у 90 доларів, а фінансовий конгломерат Bank of America Merrill Lynch говорить вже про 100 доларів за барель.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram