Безкарність породжує брутальність радикалів
Загрузка плеера...

Градус настроїв праворадикальних угруповань зашкалює. Черепно-мозкова травма одного з учасників акції у Львові, хімічний опік очей однієї з активісток маршу за права жінок в Ужгороді, погром та спалення табору ромів на Лисій горі у Києві, внаслідок якого постраждали навіть діти… Це лише десята частина інцидентів за активної участі представників радикальних організацій. У кожному з перерахованих випадків всі вони мали при собі щонайменше газові балончики та ножі, а часом навіть вогнепальну зброю.

За словами правозахисників, тільки за останні 12 місяців сталося понад 30 інцидентів, які мали брутальні наслідки для учасників масових акцій, та лише в одному випадку винні опинилися на лаві підсудних. Представники Емнесті Інтернешнл – всесвітньої правозахисної організації – стверджують: у всьому винні безкарність правопорушників та млявість правоохоронців у процесах притягнення до відповідальності.

"Головна проблема в тому, що є тотальна безкарність. З цих 30 випадків лише в одному справа дійшла до суду. Це напад на фестиваль рівності у Запоріжжі, де зараз судять двох неповнолітніх дівчат, що здійснили напад на двох жінок – учасниць фестивалю. В інших випадках жодної кари, жодних легальних наслідків не було", - наголошує Марія Гур’єва, речниця Amnesty International Ukraine.

Правозахисники стверджують, що першим кроком держави для подолання проявів агресії праворадикалів має стати забезпечення справедливого покарання винних у нападах. Лише після цього можна говорити про зниження рівня нетолерантності у суспільстві.

У комітеті Верховної Ради з питань прав людини теж занепокоєні відвертими проявами агресії та нетерпимості з боку певних угруповань. Там кажуть, що походження кожної з таких організацій має різні причини, втім усі вони прагнуть одного – дестабілізації загальної ситуації в Україні.

Член комітету ВР з питань прав людини Георгій Логвинський наголошує: "Ми рішуче засуджуємо будь-які зазначені дії, і будемо боротися. У більшості випадків відкрито кримінальне провадження за ст.161 ККУ "Розпалювання міжнаціональної ворожнечі". І ми будемо вимагати, щоб притягнули до кримінальної відповідальності відповідних осіб"

Втім, у правоохоронних органах спростовують свою бездіяльність і нарікають на серйозні прогалини у чинному кримінальному законодавстві, які не дозволяють більш рішуче діяти щодо радикалів. За словами речника Міністерства внутрішніх справ України Артема Шевченка, якщо раніше було достатньо постанови прокурора, то зараз задля притягнення до відповідальності в усіх без виключення справах необхідна санкція суду.

"Чинний Кримінально-процесуальний Кодекс України дуже прихильний до порушників закону. Для того, щоб потрапити за грати після порушення, треба когось зарізати, щоб у тебе стікала з рук кров, і ніж був у руках. Тоді у тебе є шанс, що суддя візьме винного під варту. Дрібні правопорушення, як правило, не закінчуються взяттям під варту", - зазначає Артем Шевченко.

Та поки правоохоронці, законотворці та правозахисники перекидають один на одного відповідальність, радикальні організації продовжують  "кошмарити" громадян. І тепер в якості нових жертв своїх злодіянь вони обрали вже публічних осіб.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram