"Батьківщина", БПП та "За життя" – лідери електоральних симпатій
Загрузка плеера...

Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", Блок Петра Порошенка "Солідарність" та "За життя" – партії-лідери електоральних симпатій українців.

Саме ці політичні сили підтримали б 13,4%, 8% та 6,9% голосуючих відповідно, якби вибори до Верховної Ради України пройшли вже наступного тижня. Загалом до парламенту мають шанс пройти 7 партій.

Про це свідчать результати експрес-опитування населення України, яке проводив Інститут аналізу та прогнозування за підтримки аналітичної групи "Соціопрогноз".

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування: "Партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка – 6,7% або ж відповідно 8,1% респондентів. Тут невеликий розрив з третім місцем. Далі йде "Радикальна партія" Олега Ляшка 6,4%, відповідно 7,7% серед тих, хто визначився. Партія "Опозиційний блок" Бойка відповідно 6,4% або ж 7,7% серед тих, хто визначився. Подібні результати до "Радикальної партії". Партія об’єднання "Самопоміч" Садового 4,4%, 5,3%".

Що ж до президентських виборів, то найбільшу підтримку українців отримала Юлія Тимошенко, набравши 13,8% голосів. На другій сходинці – чинний глава держави Петро Порошенко, за якого готові проголосувати 8,4% виборців. Третє місце могли б розділити Анатолій Гриценко та Вадим Рабінович – їх би підтримали 6,9% українців.

Шестивідсотковий бар’єр також подолали б Олег Ляшко та Юрій Бойко. Останнім серед семи лідерів електоральних уподобань із результатом 4,5% міг би опинитися Андрій Садовий, повідомили соціологи на прес-конференції "Суспільно-політична ситуація в Україні".

В Інституті аналізу та прогнозування також повідомили, що загалом на виборчі дільниці прийшли б 75% голосуючих. Дослідження проводилось у період із 3 по 15 травня 2018 року. Методом індивідуального інтерв’ю за місцем проживання респондента "віч-на-віч" було опитано 2022 респонденти у 24-х областях України, за винятком тимчасово окупованих територій.

До речі, цікавий факт – у багатьох рейтингах з’явилися нові прізвища можливих кандидатів у президенти. Серед них – Святослав Вакарчук та Володимир Зеленський. Та, на думку соціологів, це свого роду маніпулятивний підхід.

Михайло Пересунько, виконавчий директор Київського прес-клубу, керівник аналітичної групи "Соціопрогноз": "Ось навіть по нашим рейтингам, коли ми бачимо, що лідер президентського рейтингу ледь дотягує до 15% підтримки виборців, то звісно, не можна сказати, що в Україні є національний лідер і можна відповідно зробити висновок, що суспільство має запит на нові обличчя. І кого б ми сьогодні не включили, вони б усі взяли певну кількість голосів ".

…І таким чином забрали б певний відсоток підтримки у діючих системних політиків… Останні ж активно відстоюють свої позиції у рейтингу та боряться за першість.

За словами фахівців, низка кандидатів за рейтингами, так би мовити, "дихають один одному в спину". Зокрема, це партія "За життя" та "Громадянська позиція", які впевнено відбирають голоси в "Опозиційного блоку" й "БПП".

Щодо падіння рейтингів президента та партій коаліції, соціологи це пов’язують із погіршенням політичної ситуації у країні, критикою, а також закінченням строку правління чинної влади. А от "Опозиційний блок" втрачає прихильність виборців через інші причини – дуже вже багато заведено кримінальних справ, у яких фігурують члени цієї політичної сили.

Юрій Лісничий, директор Інституту аналізу та прогнозування: "Є стабільний електорат опозиційний, але він розмивається в силу роботи на цьому полі альтернативних кандидатів. Ну, зокрема, Бойко серйозно втрачає свій результат… Бойко, Льовочкін і проект "Опозиційного блоку" серйозно втрачає результат внаслідок роботи Рабіновича, Мураєва".

Втім, хто саме обійме найвищу посаду у державі – Президента, а також які політичні сили сформують парламент – буде відомо тільки наступного року. А поки ми можемо лише робити припущення та уважно слідкувати за тим, хто працює на благо держави, а хто – задля наповнення своїх кишень за рахунок своїх же виборців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram