Трансплантація і заробітчани: що підтримали нардепи в вишиванках
Загрузка плеера...

Верховна Рада дозволила трансплантацію органів українців. Законопроект стояв питанням номер один у порядку денному, у другому читанні документ підтримали трохи більше половини народних депутатів.​
 

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"255 за, рішеня прийнято! Вітаю всіх розробників, авторів закон прийнято!".

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Я вышел из зала! Я туда категорически не вернусь! Я считаю, что обсуждать трансплантацию и разбирание украинцев на органы сегодня – это преступление настоящее! Я не хочу участвовать в этом. И просто возмущен всем, что происходит. Нет никакого ЦВК, они ночью опять не доторговались. Нет никаких кадровых вопросов, вопросов тарифов, которые они собираются поднять. Трансплантация органов! Потрясающая сегодня тема!".

Частина парламенту поставилася до законодавчої ініціативи з пересторогою. Народні депутати аргументують свою позицію досвідом впровадження вже затверджених законодавчих актів у сфері охорони здоров’я.

Ігор Шурма, член комітету ВР з питань охорони здоров’я:

"Якщо ми подивмося на ситуацію, яка є сьогодні в Україні. На перший погляд, прийняли закон про міжнародні закупівлі. Це зв’язано! Ідея ніби була хороша, але до чого це призвело? Це привело до того, що 12 мільярдів виведено за кордон. На 7 поступило ліків і на п’ять взагалі невідомо – ні грошей ні ліків нема. Ліки, які поступають є протерміновані і неякісні.
І коли ми кажемо про прийняття і механізм закону про трансплантацію, благі цілі створюють умови для того, щоб були зложивання".

Та як би там не було, законопроект ухвалено, а отже, донор, за умовою, що він надав свою згоду на це за життя, дозволяє трансплантацію своїх органів після смерті.

Михайло Головко, народний депутат (позафракційний):

"Тисячі людей потребують таких операцій. Вони проводяться за кордоном, у європейських клініках. Якщо це буде прийнято в нас, це буде все ж таки рятувати життя. Але щоб це було на строгому контролі. У нас, нажаль, корупція велика. Щоб не було зловживань, чорної трансплантології і так далі. Такі речі треба контролювати".

Порушення норм закону карається штрафом до 50-ти неоподаткованих мінімумів, виправних робіт строком до двох років або позбавленням волі до трьох років із позбавленням права обіймати відповідні посади. Громадянам, які дають згоду на трансплантацію своїх органів після смерті буде надаватися картка потенційного донора, інформація передається до Єдиної державної системи трансплантації і є конфіденційною. Депутати передбачили можливість відкликати свою заяву.

Антон Геращенко, народний депутат ("Народний фронт"):
"Каждый год у нас гибнет около пяти тысяч человек. Гибнут, потому что у нас в стране отсутствует нормальная система трансплантации. у нас есть прекрасные хирурги, которые могут делать трансплантацию сердца, почек, печени. Но из-за того, что у нас нет закона о донорстве, они не могут давать согласия прижизненно, у нас нет донорских органов. Лучшие хирурги Украины уезжают работать в другие страны".

Одразу після ухвалення закону про трансплантацію народні депутати взялися за заробітчан. Парламентарі врегульовували підприємницьку діяльність посередників при працевлаштуванні за кордоном.
Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Оце і вся ваша Верховна Рада! Ось і весь ваш порядок денний, який ви можете запропонувати українцям! Торгувати сировиною, торгувати органами і торгувати робочою силою! Приймають закон, значить, про підтримку посередництва при працевлаштуванні за кордоном. Замість того, щоб українці мали можливість достойно працювати і жити в рідній країні, ви протягуєте у першочерговому плані закони про працевлаштування за кордоном. Допрацевлаштовувалися, минулого року 2 мільйони людей виїхало в Польщу працювати!".
Ірина Луценко, заступник голови фракції "БПП":

"Персонально звертаюся до Олега Валерійовича Ляшка. Якщо ви, можливо, неправильно зрозуміли суть цього законопроекту, я хочу персонально вашій фракції пояснити. Суть цього законопроекту – Мінсоцполітики видає ліцензії підприємцям, які займаються посередницькою діяльністю. Тобто, працевлаштовують наших українських громадян за кордоном. Ми цим законом даємо можливість інспекції праці і міністерству соціальної політики не тільки видавати ліцензії, а і постійно контролювати тих посередників, як вони виконують обов’язки, коли вони вже взяли гроші з наших громадян".

Верховна Рада хоче штрафувати несумлінних посередників за невиконання вимог Мінсоцполітики у розмірі від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів. У першому читанні законопроект підтримали 229 народних депутатів. Загалом, попри на диво високу явку, законопроекти протягом дня набирали трохи більше за необхідний мінімум голосів.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram