НАЗК хоче контролювати органи влади
Загрузка плеера...

НАЗК замість антикорупційного стає ще одним правоохоронним органом в чужих руках. Таку думку в ексклюзивному коментарі телеканалу NewsNetwork висловив політичний експерт Тарас Чорновіл. Про це він сказав у зв'язку з пропозицією агентства ввести своїх уповноважених в Адміністрацію президента, Секретаріат Верховної Ради та Кабміну.

Відповідний законопроект уряд схвалив на своєму засіданні. Згідно з документом, у НАЗК пропонують наділити уповноважених з виявлення і запобігання корупції практично такими ж правами, які мають самі.

При цьому, призначати і звільняти нових посадовців  можна буде тільки за згодою агентства. Фактично, це будуть так звані "смотрящіє" в кожному органі, - стверджує Тарас Чорновіл. Водночас експерт вважає, що сама ідея законопроекту має право на існування, але не в українських реаліях.

Тарас Чорновіл, політичний експерт:

"Створення при відповідних структурах виконавчої влади певних уповноважених осіб. Воно, мабуть, було б не найгіршим варіантом. Імовірність того, що ці особи, які не будуть підзвітними і не підконтрольними іншим гілкам влади, публічному певному контролю не будуть піддаватися, що вони перетворяться на якихось "смотрящих", відкинути цю імовірність теж не можна".

Щоправда, якщо уповноважені з виявлення та запобігання корупції і з'являться в органах державної влади, то станеться це не скоро. Адже, окрім Кабміну, законопроект мають схвалити ще у парламенті. Водночас Тарас Чорновіл сумнівається, що у народних депутатів дійдуть руки до цього документа упродовж цього року.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram