На Поштовій площі реставрують символ засновників Києва
Загрузка плеера...

У Києві на Поштовій площі відновлюють скульптурну композицію "Малюки, що пускають кораблики".

Вона є уособленням засновників міста в їх дитинстві – Кия, Щека, Хорива та їхньої сестри Либеді. Хоч пам'ятник відкрили минулоріч, втім, його вже встигли пошкодити, стверджує ідейник скульптури Володимир Журавель.

"Пошкоджена карта Києва. Третина карти Києва десь була вкрадена. Вона систематично викрадалася вандалами. Згодом поліцією ці люди були спіймані", - каже він.

Відтак, пошкоджена карта Києва, вилита із бронзи, залишилася без кількох районів. Автор композиції каже, вандали викрали 48 плиток.

"Ви бачите, що був вкрадений північ Києва, це Оболонь. Також бачимо, що частину Татарки, Поділ частково, Лівий берег, і острів Муромець", - говорить скульптор Володимир Журавель.

Першочергово на зруйнованій ділянці планують відновити плити. Згодом – встановити інші елементи скульптури - кораблики. Реставрувати композицію за спонсорські кошти Володимиру допомагають помічники та батько скульптора.

"Він попросив, тому що треба якісь руки. Я б зробив акцент для киян і гостей Києва: дуже ставитися обережно до культури і композиції скульптурних будинків в Києві. Бо коли руйнується щось, то дуже важко це підняти й відреставрувати", - зазначає Микола Журавель, батько скульптора.

Серед свідомих й молодший брат Володимира Журавля - Михайло. Допомагати прийшов у вишиванці. Каже, разом із дорослими встановлюватиме плити. Цікаво, що він є прототипом трьох скульптур.

"Вова скопіював мене. І різні пози зробив. Я там позував. Тяжко було позувати", каже син скульптора Михайло..

Підготовчий етап по відновленню пам'ятника тільки розпочали. А от завершити реставрацію композиції скульптор планує до початку фіналу Ліги Чемпіонів, який відбудеться 26 травня.

Паралельно Володимир Журавель працює над створенням пам’ятника богатирю Іллі Муромцю. У якості моделі під час його створення виступив український стронгмен Василь Вірастюк. Скульптуру встановлять на початку літа у колишньому парку Дружби народів.

 

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram