У Раду подали бюджет на три роки
Загрузка плеера...

Кабінет Міністрів України вніс на розгляд Верховної Ради проект бюджетної резолюції на 2019-2021 роки. Тим самим уряд підтвердив наміри запровадити систему середньострокового бюджетного планування, яка дозволить більш реалістично підходити до вирішення питань фінансової стабільності країни.

За словами спеціалістів, запровадження середньострокового бюджетного планування є однією з умов для отримання чергового траншу МВФ, тому не дивно, що урядовці лобіюють це питання.

"Є очікування від наших міжнародних партнерів - фінансових організацій. Вони хочуть зрозуміти, за рахунок чого Україна найближчі роки збирається віддавати борги. Це, власне, є вимогою і Міжнародного валютного фонду", - запевняє виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

І хоча ініціатива уряду отримує серед експертів лише схвальні відгуки, а практика середньострокового бюджетного планування є загальною серед розвинутих країн – перспектива її впровадження в Україні залишається під питанням.

Спеціалісти запевняють, що позитивного рішення щодо прийняття трирічного бюджету від народних обранців очікувати не варто, бо вже наступного року завершується їхня каденція.

Як повідомлялося раніше, наприкінці березня Верховна Рада відхилила урядовий законопроект, який передбачав середньострокове бюджетне планування.  За словами ініціатора законопроекту міністра фінансів Олександра Данилюка, парламентарі злякалися, що всі побачать реальну картину в економіці, після чого нардепи вже не зможуть давати порожні обіцянки.

 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram