Антикорупційний суд у цьому році можемо й не дочекатися
Загрузка плеера...

Верховна Рада може ухвалити закон про Антикорупційний суд наступного пленарного тижня. Про це заявив екс-спікер парламенту, а нині прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Кабінету міністрів України. У той же час, чинний голова Верховної Ради Андрій Парубій лише на початку цього тижня дав доручення профільному комітету взятись, нарешті, за поправки до законопроекту та підготувати документ до розгляду у другому читанні. 

Єгор Соболєв, народний депутат України (фракція "Самопоміч"):

"Ми давно розробили всі потрібні норми, пояснили, чому вони важливі. Треба натискати на кнопки. Оця гра "я доручаю – вони не виконують", це смішно. Коли їм треба розграбувати гроші платників податків, чи призначити залежного генпрокурора, вони це за секунду роблять. Не слухайте слова, дивіться на голосування".

Законопроект про створення Антикорупційного суду України парламентарії ухвалили у першому читанні іще 1 березня. З огляду на те, що до другого читання народні депутати подали аж дві тисячі поправок, швидких темпів розгляду законопроекту у Верховній Раді не прогнозують.

Віктор Чумак, народний депутат України (позафракційний):

"Треба пройти повну процедуру цих поправок, хочеться не хочеться. У них є така дійсно смішна відмазка – а ми зараз з МВФ узгодимо головні, ключові поправки, а інші відкинемо. Так не буває! Треба пройти всі дві тисячі поправок, розглянути на комітеті. Потім прийняти не прийняти, відхилити, обговорити, а вже потім виносити у зал. Тому як на мене шансів, щоб він на цьому тижні з’явився в залі немає абсолютно. А на наступному тижні мізерний".

За словами представників коаліції, неузгодженою між Україною, іноземними партнерами та МВФ залишається лише одна норма.

Олексій Гончаренко, народний депутат України (заступник голови фракції "БПП"):

"Наскільки я знаю – лише один неузгоджений момент – це щодо вето з боку міжнародної ради експертів. Україна каже, що, так, вето ви це можете отримати, але це вето можна подолати. А є наполягання, що те вето неможливо було подолати взагалі. Тобто, ось це єдине питання, яке ще обговорюється".

Досвід розгляду у залі законопроектів із купою поправок говорить – працюватимуть над документом у залі декілька днів поспіль. І навіть якщо парламент встигне ухвалити цей законопроект у травні, нова інституція запрацює не скоро.

Олег Осуховський, народний депутат України (позафракційний):

"Думаю, якщо він буде найближчим часом ухвалений, він запрацює, напевно після президентських виборів. Тому коли прийде новий президент, він вже зробить старт для Антикорупційного суду. А до того буде відбір суддів, рутинна праця. Тому що навіть по тому закону, який подав Президент, суддів, які мають такий досвід (зокрема, і міжнародний) -– максимум 30 таких кандидатів по всій Україні".

Процедура добору суддів – один із каменів спотикання. Окрім цього, на думку багатьох народних депутатів принциповим є те, щоб підслідністю Спеціалізованого Антикорупційного суду були виключно справи НАБУ та САП. У такому разі, інституція стане завершальним етапом спеціалізованого слідства та спеціалізованого обвинувачення. Антикорупційний суд має поставити крапку у звільненні під заставу топ-корупціонерів. У випадку, якщо підслідність справ, які розглядатиме новий орган не буде чітко визначена, є ризик, що Антикорупційний суд завалять зайвими справами.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram