Два роки на посаді: депутати привітали Луценка по-своєму
Загрузка плеера...

2 роки тому з благословення Верховної Ради Юрій Луценко опанував нову професію. Народний депутат став четвертим після Революції гідності генеральним прокурором України та першим генпрокурором без профільної освіти.

Олексій Гончаренко, заступник голови фракції "БПП":

"Це є генпрокурор, який подав на зняття недоторканості з депутатів подань більше, ніж всі інші за історію України разом узяті. Це генпрокурор, при якому генпрокуратура повернула більше 50-ти мільярдів гривень державі. Тому по системі залік-незалік, я ставлю залік"

За Юрія Луценка недоторканості позбавили дев’ятьох народних депутатів. Минулого тижня генпрокурор анонсував іще три нових.

Вадим Рабінович, народний депутат України:

"Очевидно, это будут люди, которые не устраивают власть. Потому что те, кто устраивает власть, их не подают. Поэтому я уже голосовал за всех, кого они предлагали. Ни разу это не было доведено до конца. И не буду больше голосовать за них"

Після відставки Віктора Шокіна, з новим генпрокурором визначалися майже місяць. У випадку Юрія Луценка, влада стикнулася з проблемою – кандидат не мав необхідної для призначення на посаду юридичної освіти. Проте перепону подолали дуже швидко – на ранковому засіданні парламенту у залу був винесений законопроект, що дозволяє обіймати таку посаду людям без профільної освіти. В обідню перерву щойно ухвалений документ надрукували в екстреному випуску офіційного видання Верховної Ради, газеті "Голос України". А вже на вечірньому засіданні всупереч кільком процедурам депутати голосували за обрання Луценка на посаду генерального прокурора. 

Андрій Іллєнко, народний депутат (позафракційний):

"Ми не голосували за призначення генерального прокурора. І через два роки вважаємо, що вчинили правильно. Ми розуміли, що це було політичне призначення, тому що мова вже про закріплення певних позицій певних політичних сил над певними правоохоронними структурами. І у нас не було жодних ілюзій. І, власне, за два роки наші очікування здійснилися. Негативні очікування. Сьогодні не бачимо якоїсь ефективної роботи в плані боротьби з корупцією, ми не бачимо якогось загального зниження злочинності, а навпаки вона зростає. Тому, звичайно, оцінка є незадовільною"

Під час призначення поспіх у коаліції пояснювали, зокрема, виробничою необхідністю – мовляв, справи не чекають. Але до багатьох проваджень руки генпрокуратури не дісталися досі. При цьому Луценко на посаді тримається найдовше з усіх чотирьох своїх постамайданівських попередників. З таким здобутком генерального прокурора 45 народних депутатів привітали своєрідно – підписали подання до Конституційного Суду України.

Віктор Чумак, народний депутат (позафракційний):

"Щодо визнання недійсним закону, за який був призначений генеральний прокурор на посаду неконституційним. От всі мої побажання і пропозиції! Конституційному Суду визнати той закон неконституційним, а президенту – звільнити генерального прокурора, який був призначений у неконституційний спосіб"

Конституційний Суд визнає неконституційним багато ухвалених із порушенням регламенту законів. Але, на думку ініціаторів звернення, цей відрізняється особливим цинізмом.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram