Незрячі проти бездумної монетизації пільг
Загрузка плеера...

У Києві люди з вадами зору пікетували будівлю Окружного адміністративного суду, де розглядали позов про скасування постанови Кабміну щодо монетизації пільг на проїзд.

Активісти вимагали у влади дати їм можливість вибору: користуватися преференціями чи отримувати грошову компенсацію.

Микола Мацько, учасник акції: "З точки зору самих незрячих ми отримаємо невеличку компенсацію, якої зовсім не вистачить покрити ті витрати на проїзд, які ми реально отримуємо за рахунок пільг. Таким чином держава вбиває найбільш активних членів нашого суспільства з числа людей, які втратили зір".

Людмила Федорівна, учасниця акції: "Що держава зекономить? Що вона зекономить? А скільки уб’є оцих нещасних людей. Ви не уявляєте… Скільки це треба: у поліклініку, з поліклініки, пересадки… Я приречена сидіти у хаті, розумієте? Як я буду розраховуватися?"

Люди скаржаться: гроші виділятимуть кожного місяця й тільки на 30 поїздок, а цього недостатньо… До того ж доведеться оплачувати послуги супроводжуючого. А як інакше людина, яка не бачить, зможе розрахуватися із водієм та прокомпостувати талон? 

Новосецький Михайло, заст. голови правління Українського товариства сліпих: "Ми не бачимо номіналу купюр і, зайшовши, скажімо, в автобус, нам потрібно передати водієві кошти. Ми не бачимо скільки в нас, не знаємо, скільки у нас є в кишені. Отже, передавши їх, ми повинні отримати здачу. Скільки коштів ми отримаємо – ми теж цього не бачимо".

Ольга опікується киянами з вадами зору вже протягом 30 років. Жінка впевнена – цією постановою влада дискримінує права незрячих.

Ольга Бойко, голова первинної організації Київського УВП №4 УТОС: "Обмеження декількома поїздками для людей з інвалідністю - це дискримінація їх прав: права на працю, права на навчання… Вони мають право добиратися вільно, рухатися в просторі. Багато хто навчається".  

Наразі в Києві проживає 3 тисячі незрячих, в Україні – близько 40 тисяч. У нашій державі люди з вадами зору і так не отримують індивідуальних засобів реабілітації, їх не забезпечують протезуванням очей, а тепер можновладці хочуть забрати ще й пільговий проїзд…

Якщо ж із 1 червня постанова уряду таки набуде чинності, то незрячим доведеться сидіти вдома наодинці зі своїми проблемами та сподіватися на те, що у чиновників все ж рано чи пізно прокинеться совість…

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram