Готуйте гаманці: Київ оголосив нові тарифи на проїзд
Загрузка плеера...

Київська влада все ж таки наважилася на підвищення вартості проїзду у пасажирському транспорті: з 14 липня за одну поїздку киянам та гостям міста доведеться викласти від 6 гривень 30 копійок до 8 гривень.

Під час брифінгу заступник голови КМДА Дмитро Давтян, повідомив, що користуватися проїзним квитком або безконтактною карткою стане вигідніше, водночас разова поїздка обійдеться найдорожче - у 8 гривень.

Такий крок чиновник називає економічно обрунтованим, та обіцяє збереження усіх переваг для пільгових категорій населення.

"Із 2015 року в країні зросли тарифи на електроенергію – у 5,4 рази, вартість дизельного палива – у 1,5 рази, вартість шин – у 1,5 рази. Тому сьогодні економічно обґрунтований тариф на перевезення одного пасажира, що враховує всі видатки, становить у метро – 8,27 грн, у наземному транспорті – 8,77 грн", - сказав Давтян.

Іншими словами, влада натякає на те, що киянам ще пощастило, бо адміністрація вдалася до компромісного рішення.

В свою чергу, начальник київського метрополітену Віктор Брагінський повідомив, що отримані від зміни тарифу кошти будуть спрямовані на оплату енергоресурсів та підвищення заробітної плати працівникам, адже висококваліфіковані спеціалісти через низьку зарплату тікають до Європи.

"На сьогоднішній день ми маємо на підприємстві більше 400 вакансій, які не можемо заповнити у зв’язку з низьким рівнем заробітної плати. Також спостерігається відтік кадрів: професіонали переходять працювати у приватні організації, де вище заробітки, або їдуть до Європи, де навіть на більш простих посадах вони отримують більше 1 тис. євро на місяць", - зазначив керівник київського метро.

Загалом, одна поїздка у метро для постійних пасажирів подорожчає на 1 гривню 30 копійок у проїзних та на 1 гривню 50 копійок при поповненні картки метро на 50 поїздок.

Нагадаємо, на початку травня мер Києва Віталій Кличко анонсував підвищення вартості проїзду у міському транспорті. Він назвав цей крок необхідним, від якого залежить життєдіяльність міста.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram