Ігри з МВФ: Кабмін шукає спосіб вдовольнити виборців
Загрузка плеера...

Кабінет Міністрів України запропонує Міжнародному валютному фонду декілька варіантів зміни тарифів на газ для населення. Про це в інтерв'ю українським ЗМІ повідомив міністр КМУ Олександр Саєнко.

Він запевнив, що в українського уряду багато шансів знайти спільний із МВФ підхід для встановлення критеріїв формування в Україні ціни на газ.

У Кабміні також переконують, що дотримуються ринкових принципів ціноутворення і хочуть знайти максимально прозору й ефективну формулу.

Водночас експерти вважають, що Кабмін таким чином шукає можливість задовільнити потреби енергомонополістів, але боїться втратити виборців.

Андрій Новак, економіст:

"Зараз український уряд шукає вихід із ситуації, коли, з одного боку, є прагнення задовільнити в черговий раз апетити наших енергомонополістів, піднявши ціну на газ для населення. А з іншого боку, виглядати перед тим же українським виборцем благородно напередодні двох великих виборчих кампаній. Очевидно, що уряд буде шукати якусь формулу за якою і задовольняє апетити і не робить поганого перед виборами для українських громадян".

Зокрема експерт стверджує, що сьогодні для МВФ набагато важливішим є початок роботи Антикорупційного суду в Україні, прозора приватизація, запуск ринку землі і реформа виборчого законодавства.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram