Парубій квапить зі своренням нового антикорупційного органу
Загрузка плеера...

У Верховній Раді озвучили амбітні плани завершити розгляд законопроекту про створення спеціалізованого антикорупційного суду протягом найближчих двох тижнів. Про це під час погоджувальної ради голів фракцій та комітетів заявив спікер парламенту Андрій Парубій. Президентський проект закону був ухвалений у першому читанні 1 березня 2018-го року. Його підтримали 282 народні депутати.  До другого читання у комітет подали  близько 2 тисяч поправок.

Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина":

"Ми в першому читанні проголосували. Але я особисто підписала до законопроекту про антикорупційний суд всі правки, які запропонувала Венеціанська комісія, які унеможливлюють вплив президента на антикорупційний суд. І якщо наші правки будуть проголосовані і антикорупційний суд буде дійсно незалежний від корумпованих осіб держави, то такий антикорупційний суд дійсно Україні потрібен. Якщо вони через Верховну Раду протягнуть законопроект про антикорупційний суд, який буде формуватися знову через президента України, то такий антикорупційний суд нічого, нажаль, не змінить з тією глобальною корупцією".

За словами спікера парламенту, експертизу Венеційської комісії проходили усі законопроекти, які стосувалися судової реформи в Україні, у тому числі – і проект закону про антикорупційний суд. У поданому президентом варіанті  документу було враховано не всі рекомендації цього дорадчого органу Ради Європи з конституційного права. З того періоду головна дискусія навколо законопроекту про антикорупційний суд точилася навколо того, як корегувати ухвалений у першому читанні документ із пропозиціями, які дала Венеційська комісія.

Андрій Парубій, голова Верховної Ради України:

"Хочу вас запевнити - станом на сьогодні в комітеті більшість рекомендацій є враховані і знайдено компроміс. Фактично, найбільша дискусія залишається по одній позиції. Це повноваження громадської ради міжнародних експертів. І, фактично, це є ключовий момент, по якому продовжуються дискусії. Але я вважаю, що пора дискусію на рівні комітету завершувати, переносити дискусію в зал. Щоб Верховна Рада України приймала рішення".

Минулого тижня на необхідності ухвалення закону про створення антикорупційного суду наголошував прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. А Президент у інтерв’ю німецькому виданню висловив сподівання, що парламент підтримає у травні створення цієї інституції, що, у свою чергу, відкриє Україні шлях до отримання чергового кредиту від МВФ.

Олег Ляшко, голова фракції "РПЛ":

"Ми не будемо голосувати за закон про антикорупційний суд. Антикорупційний суд, як і НАБУ, органи зовнішнього управління. Коли МВФ ставить умову видання кредиту, якщо дадуть прослушку НАБУ, якщо створять антикорупційний суд. Це зовнішнє управління".

Спеціалізований антикорупційний суд – остання ланка у новостворених антикорупційних органах. В Україні вже діє спеціалізоване слідство – Національне антикорупційне бюро та обвинувачення – Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Директор НАБУ Артем Ситник неодноразово наголошував, що без створення антикорупційного суду вироки по ТОП-корупціонерах в Україні будуть неможливі. Через це ряд депутатів не погоджуються підтримувати президентський законопроект без гарантій незалежності майбутньої інституції.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram