Укриття Києва: що ховають за сталевими дверима?
Загрузка плеера...

ільшість не знає, що робити і куди бігти у разі надзвичайної ситуації. Населення не поінформоване, а стан бомбосховищ і взагалі залишається таємницею".

Ми вирішили на власні очі побачити, що зараз діється зі столичними бомбосховищами. Для цього обрали укриття, розташоване неподалік станції метро "Лук'янівська".

Напівзруйноване приміщення дуже складно побачити через зелень, якою все навколо поросло. Відразу зрозуміло, що тут давно не було ніяких інспекцій.

Усередині ситуація не краща. Занедбані коридори, купа сміття і пробитий часом та людьми дах. Про будь-яку безпеку в цьому місці годі й говорити.

Однак за сталевими дверима нас чекала ще більш шокуюча картина. Темрява, вода і сморід… Місце, де мали б знайти захист люди у час Х, нагадує каналізацію.

"Потрапити сюди дуже просто, але вижити в таких умовах неможливо".

Однак я помилялася. Занедбане приміщення виявилося придатним для життя, воно прийшлось до смаку місцевим безхатченкам. Тактичними запасами першої необхідності тут стали їхні особисті речі. І це не єдине таке місце в столиці.

Кирило Степанець, дигер:

місті Києві нараховується близько двох тисяч захисних споруд цивільної оборони, з яких 90% майже в непридатному стані. Тобто, або вони затоплені, або використовуються як складські приміщення".

Прояснив нам нинішню ситуацію зі сховищами у столиці начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Київської міської держадміністрації.

Роман Ткачук, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА:

"У місті в нас є більше трьохсот підземних паркінгів, 230 підземних переходів та 47 станцій метрополітену. Ці об’єкти подвійного використання ми можемо використовувати для захисту цивільного населення. Всього сплановано захисних споруд на більше ніж два мільйони п’ятсот тисяч чоловік, яких ми зможемо одночасно захистити".

Роман Ткачук не тільки розповів про забезпечення сховищ, а й на наше прохання показав одне з них. Воно розташоване на території управління і передбачене, перш за все, для працівників, які мають виконувати свої обов'язки в особливий період. В укритті можуть також поміститися ще близько сотні цивільних.

Це місце дуже відрізняється від того, де ми побували напередодні. Тут є все необхідне: санвузол, вода, протигази і навіть ліжка. За словами пана Романа, працівники його управління щодня інспектують укриття Києва. На питання, чому сховище, в яке нас провів дигер, у такому занедбаному стані, відповів, що воно не перебуває на балансі держави.

Роман Ткачук, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА:

"У нас в місті є 519 сховищ, з яких 18% не готові до використання. Утримання цих сховищ і найпростіших укриттів покладено на балансоутримувачів. Повністю на їх плечах лежить питання утримання цих сховищ".

Найкраще облаштований для захисту людей – метрополітен. Однак, бомбосховища там тільки на червоній лінії – побудовані ще за радянських часів. Незважаючи на те, що держава не виділяє необхідних коштів для зведення нових сучасних укриттів, в управлінні кажуть, роблять все для забезпечення нормальних умов в уже існуючих приміщеннях. Мова йде не лише про спеціально обладнані бомбосховища, а й про підвали в житлових та адміністративних будівлях.

Роман Ткачук, начальник управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА:

"Ми постійно проводимо роботу по підбору таких найпростіших укриттів, які можуть використовуватися. Балансоутримувачі, перш за все, комунальної форми власності, виконують роботи по наведенню порядку в цих укриттях. За період 2014-2015 рр. з цих підвалів (ми говоримо про підвали і напівпідвали) було проведено ремонтні роботи, вивезено сміття. Також долучались волонтери, активісти і мешканці будинків, в яких розташовані ці приміщення, для наведення порядку".

Зазначимо, що цьогоріч з міського бюджету виділили близько 2 млн на кожен район столиці. Ці кошти будуть спрямовані на утримання та обладнання об'єктів цивільного захисту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram