МОЗ замовив дивну вакцину від ботулізму
Загрузка плеера...

Гарна новина – Міністерство охорони здоров’я України вперше за чотири роки замовило вакцину від ботулізму. Погана новина – вартість препарату виявилася у п’ять разів більша, ніж у країнах Європи. Про це повідомив голова Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк.

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів: "Нарешті, вперше за 4 роки Міністерство охорони здоров’я замовило сироватку від ботулізму, однозначно смертельного захворювання. Але що вона замовила – одну з найдорожчих в світі! Один флакон коштує 2 тисяч доларів. Кого вони будуть рятувати – я не знаю! Тому що європейська ціна – 300-400 євро. Це європейські виробники, які Європа застосовує"

Експерт також зазначив, що в Україні для боротьби з ботулізмом достатньо трикомпонентної сироватки. Але у МОЗі обрали  специфічну семикомпонентну, призначену для Збройних сил США, які знаходяться у зоні бойових дій.

Віктор Сердюк, президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів: "І чомусь саме цю сироватку семикомпонентну вони замовляють. Хоча, наголошую, тільки три компоненти викликають ботулізм в Україні. Це "А", який викликає 70% всіх ботулізмів. Навіть один компонент. Тому питання тут досить цікаве, що все таки замовили. Але для кого замовили? Як за 2 тисячі доларів одна доза? Ну це певно вистачить цих грошей тільки на Міністерство охорони здоров’я і на Кабінет міністрів"

Терміни виготовлення такої вакцини – близько 9-ти місяців, тож препарат з’явиться в Україні не раніше 2019-го року.

Нагадаємо, минулого року в Україні зареєстрували 102 випадки ботулізму, 8 осіб померли. Сироватка від небезпечної хвороби є навіть не у кожній лікарні. Раніше вакцини від ботулізму та правця в Україну передавав міжнародний комітет Червоного Хреста. А програма розвитку ООН передала МОЗу вакцин на 2,5 млн грн. 

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram