Ще один табір ромів спалили на Львівщині
Загрузка плеера...

Днями невідомі особи вщент спалили ромський табір на Львівщині. У результаті підпалу все майно ромів було знищено, а самі мешканці табору - змушені залишити поселення.

Про це повідомляє офіс омбудсмена.

У зв’язку з цим, Уповноваженим з прав людини направлено запит до Нацполіції у Львівській області з проханням вжити заходів та гарантувати публічну безпеку і порядок у смт Рудне Залізничного району Львова, де стався інцидент.

За словами представника омбудсмена Михайла Чаплиги, збільшення кількості випадків проявів ксенофобії пов’язане, по-перше, із наближенням виборів, коли різні політичні сили, особливо ультраправого спрямування, намагаються показати свою ефективність на тлі бездієвих політиків. По-друге, український уряд просто не виконує ромську стратегію, яку прийняв кілька років тому.

"Фактично роми в Україні зараз знаходяться в позиції маргіналізованої групи. Будь-яка група в суспільстві може опинитися на їх місці через те, що держава не буде створювати належних умов для паспортизації, для освіти, або для отримання якихось навичок для реінтеграції в суспільство…", - наголосив Чаплига.

Водночас, у Нацполіції факт підпалу табору не підтвердили. Проте інформацію про пожежу засвідчили у Державній службі з надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, учасники націоналістичної організації С14 вигнали ромів з табору на Лисій горі у Києві та спалили їхні намети й речі. Нацполіція тривалий час не відкривала кримінальну справу, однак згодом все-таки розпочала розслідування у зв'язку із появою відео, знятого під час цього інциденту.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram