Вибори і борги – головні ризики України
Загрузка плеера...

Президентські і парламентські вибори, заплановані на наступний рік, стануть ризиком для українців. І біда не лише в тому, що політики можуть вдаватися до маніпуляцій і заангажованих рішень. Справа в тому, що виборчий період збігається із запланованим поверненням значної частини державного боргу.

Економічну ситуацію в Україні проаналізував Європейський банк реконструкції та розвитку. Експерти зауважили, що темпи зростання досі залишаються надто повільними. Партнери сумніваються у тому, що Київ зможе виконати свої зобов'язання і за чотири роки повернути кредиторам 27 млрд дол (більш ніж половина позиченого в останнє десятиліття). Навіть якщо Україна впорається зі своїм завданням, зростання економіки може суттєво сповільнитись. До того ж, партнерів з ЄБРР тривожить те, що співпраця України з Міжнародним валютним фондом стала менш активною. Причина цього одна – уряд не проводить тих реформ, яких вимагають кредитори. Зволікання із впровадженням змін навіть безвідносно до МВФ також негативно впливає на економіку.

Побоювання щодо того, чи зможе Україна віддати борги, озвучували і в Кабінеті Міністрів. Зокрема, Володимир Гройсман стверджував, що для того, аби впоратись з боргами. потрібні нові транші від МВФ, які мають перекрити видатки.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram