Уряд хоче "сплавити" держвласність до кінця року
Загрузка плеера...

У Кабміні затвердили план на цей рік щодо так званої великої приватизації. Очільник Фонду держмайна Віталій Трубаров назвав майбутній процес продажу державних підприємств "чесним, прозорим і конкурентним".

Перелік об'єктів, з якими уряд готовий попрощатись, налічує 26 компаній. Тут нового небагато. Це Турбоатом, славнозвісний Одеський припортовий завод, п'ять обленерго, Сумихімпром та об'єднана гірничо-хімічна корпорація. Про продаж цих підприємств чиновники говорять вже давно, тільки от термін проведення аукціонів постійно змінюють. Рішучі дії відклали на кінець року.

Справа в тому, що Фонд держмайна, який раніше заявляв про 100-відсоткову готовність, ще не набув права власності на всі об'єкти. Трьома підприємствами володіє Міністерство економічного розвитку і торгівлі, двома – Мінагрополітики. Ще три компанії підпорядковуються міністерствам охорони здоров'я, енергетики і вугільної промисловості а також безпосередньо Кабінету Міністрів.

Урядовці стверджують, що продаж потужних державних заводів допоможе залучити інвестиції. Тим паче, що нинішнє законодавство, на думку політиків, найбільш сприятливе для інвесторів. Щоправда, сам же прем'єр-міністр Володимир Гройсман визнав, що держпідприємства є основним осередком корупції.

Зазначимо, цьогоріч чиновники сподіваються заробити на приватизації понад 21 млрд грн. Ці кошти внесено до дохідної частини бюджету. Втім, досвід минулого року не надто обнадійливий. Тоді під кінець звітного періоду уряд терміново позичив гроші на ринку облігацій, адже Фонд держмайна так і не впорався з планом.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram