У Черкасах 55 школярів забрали у лікарню з лінійки
Загрузка плеера...

Черкаси здригнулися від надзвичайної події – більше півсотні дітей просто під час проведення шкільної лінійки один за одним  почали втрачати свідомість. Усі вони – учні 2-9 класів Черкаської ЗОШ №8. Більшість школярів поскаржилися на нудоту та запаморочення, тому співробітники школи одразу повідомили "швидку". Наразі медики госпіталізували 51 дитину і одного вчителя.

Відомо, що діти не вживали їжу у шкільній їдальні, тому попередній діагноз від лікарів – отруєння невідомою речовиною. "Діти масово почали втрачати свідомість, в них розширені зіниці. Джерело не виявлене. Ми почали телефонувати батькам, щоб вони забирали дітей зі школи. Це діти абсолютно різного віку", - уточнив Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради Сергій Воронов.

Одразу після отримання повідомлення на місце події виїхала оперативно-мобільна група Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, служби екстреного виклику міста, санітарно-епідеміологічної служби,  Служби безпеки України та Нацполіції.

"Експрес-методи, які були застосовані фахівцями радіологічного та біологічного захисту, показали, що у повітрі немає ні сірководню, ні аміаку, ні хлору, а також горючих газів. Радіаційний фон в нормі. Казати про вплив радіації ми не можемо", - наголосив Костянтин Проценко, помічник начальника Управління ДСНС у Черкаській області.

Зараз усе місто очікує результатів масштабної експертизи. Вона дозволить пролити світло на цю жахливу подію. Утім рятувальники попередньо припускають, що мова йде про особливості району, у якому проживають потерпілі.

Нацполіцією вже відкрито кримінальне провадження за статтею "Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням".

Президент Петро Порошенко заявив, що особисто стежитиме за перебігом подій у Черкасах. На місце інциденту виїхали прем’єр-міністр Володимир Гройсман та виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram