Глобальне потепління знищує українські річки
Загрузка плеера...

В Україні дедалі більше висихають малі річки. Про це заявила провідний фахівець Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН з питань зміни клімату Тамара Кутонова.

Через глобальне потепління 70% території нашої держави може стати зоною недостатнього вологозабезпечення. Відтак, виникне необхідність у постійному штучному зрошенні земель, зокрема, в південних регіонах.

Водночас, за словами фахівця, рівень води у Дніпрі, Дністрі, Сіверському Дінці й Південному Бузі залишається стабільно незмінним.

"Під час посух минулих років ми спостерігали, що багато малих річок зникали. Вони не мали ні дощового, ні ґрунтового харчування. А це велика проблема, тому що малі річки для великих річок мають таке ж велике значення, як капіляри для кровопостачання всього організму", - зауважив експерт. 

Крім того, Кутонова наголосила й на недбалому ставленні деяких аграріїв і громад до малих річок і ставків. На її думку, це також загрожує зменшенням кількості річок в Україні. Наразі у водоймах присутній великий вміст фосфору й азоту. Саме ці елементи призводять до евтрофікації – цвітіння води. Якщо ситуація ніяк не зміниться, то у річках і ставках почне зникати велика риба. Натомість розведеться найменш вибагливі й дрібні бур'янові організми.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram