Субсидії "по-новому" не зменшать борги за комуналку
Загрузка плеера...

Нарахування субсидій по-новому не вирішить завдань, на яких наголошує уряд. За словами експертів, зменшення заборгованості населення за житлово-комунальні послуги після запровадження нових правил чекати не варто. Динаміка зростання боргів за комуналку лише за перші три місяці цього року побила усі рекорди і у березні сягнула суми близько 43-х мільярдів гривень.

Олександр Сергієнко, експерт з питань ЖКГ: "Суттєвий результат ці дії не дадуть. Набагато швидше зростає заборгованість за ці перші три місяці і саме неприємно, що перші роки взимку заборгованість зростала, а влітку завжди падала. Але у минулому році цього не відбулося. Тобто, заборгованість весь рік трималася на зимових показниках. І увійшли з ними у 2018-й рік. Це свідчить про те, що населення вже дійшло до межі своїх можливостей сплачувати за ці послуги"

Експерти наголошують, що 30 мільярдів із загальної суми – це заборгованість за енергоносії. Більшість українців мешкають у будинках з вертикальною розводкою і користуються центральним опаленням, на якому зекономити неможливо.

Олександр Сергієнко, експерт з питань ЖКГ: "Зекономити реально на опаленні, а це найбільша стаття витрат, неможливо. Ви не можете від’єднатися від опалення, правилами це забороняється. Ви не можете перекрити батареї в двох кімнатах і зимувати в третій. Ви не можете поїхати в село до тещі і не жити в місті. Все це держава не дає, не дозволяє. Відключитися від опалення можна лише цілим будинком. Тобто реальних механізмів економії держава, уряд, не дали в руки українцям"

Нові норми нарахування субсидії за житлово-комунальні послуги набули чинності 1 травня 2018-го року. За новими правилами, володарям квартир площею більше 120 кв.м., будинків більше 200 кв.м. та автомобілів молодше п’яти років субсидію не отримати.

Дмитро Разумков, політолог: "Мы прекрасно понимаем, что есть люди, которые, мягко говоря, не бедствуют. А получают субсидию. И это неправильно, от этого нужно уходить. Но есть (и таких подавляющее большинство), которые нуждаются в ней! И многие эксперты об этом говорили, что надо уходить от субсидий в том понимании, в котором есть сегодня. И идти в монетизацию. Но только это тоже должно быть продумано и логично. А не так, как у нас это может произойти, что завтра скажут – вы получаете монетарную субсидию, а она абсолютно не будет соответствовать потребностям  и нуждам, которые есть у общества"

Вперше програма надання субсидій населенню була запроваджена в Україні у 1996-му році, коли передбачалося стрімке зростання тарифів. Тоді за ними зверталося не більше 20% населення. 2015-го, коли ціна газу за рік збільшилася у десять разів, за субсидіями звернулося втричі більше домогосподарств. І з того ж часу почала зростати заборгованість населення за комуналку.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram