Власники елітжитла виявилися найбіднішими
Загрузка плеера...

Нові правила призначення житлових субсидій мають усунути недоліки старої системи, коли пільги отримували люди з високими або з тіньовими доходами. Адже фінансування таких громадян є несправедливим і нечесним стосовно платників податків.

Таку думку висловив міністр соціальної політики України Андрій Рева на селекторній нараді.

"Як правило, такі особи мешкають в елітному житлі або після оформлення субсидій здійснюють дороговартісні покупки на сотні тисяч гривень, і при цьому декларують відсутність доходів або їх незначний розмір", - заявив Рева.

Міністр стверджує: минулого опалювального сезону житловими субсидіями скористалися понад 23 тис. сімей, які проживають в будинках площею понад 200 квадратів.

При цьому ситуація з оформленням ЖКГ-субсидій такими власниками парадоксально нерівномірна. Якщо у Луганській області їх виявилося лише 35, то на Львівщині – понад 5 тисяч.

"В тих регіонах, де є найвища заробітна плата, елітна нерухомість в найменшій мірі попадає під субсидію, а та, де у нас і доходів немає, чомусь у власності величезні елітні будинки, яким ми з вами ще сплачуємо субсидії", - обурено відзначив міністр.

На його думку, нова система призначення субсидій має стати адресною і здійснити верифікацію. Повторно подати документи доведеться людям, які зареєстровані, але не проживають за своєю адресою. Та ж процедура чекає сім'ї, де є непрацюючі особи працездатного віку з нульовими доходами або нижче мінімальної зарплати.

Нагадаємо, з 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. м, а будинку - 200 кв. м.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram