Система попередження: Україна і світовий досвід
Загрузка плеера...

Саме тоді, коли інші країни намагаються вдосконалити систему екстреного оповіщення, на Київщині її мають вимкнути. Про це повідомили на офіційному сайті "Укртелекому".

На платформі компанії навіть назвали причину. Усе тому, що впродовж кількох років Київська обласна державна адміністрація ігнорувала звернення телекомунікаційного оператора з приводу обслуговування техніки. Саме обладнання лінії виготовлене ще у 1970-1980 роках і для його апгрейду потрібні великі суми.

Ігнорування звернень "Укртелекому" свідчить про те, що система оповіщення не має пріоритетного значення для чиновників. У цьому переконане керівництво компанії. Відтак, прийнято рішення з 14 травня відключити лінію, але в разі необхідності її роботу відновлять.

Цікавим фактом є те, що у Сполучених Штатах Америки система екстреного оповіщення продумана й удосконалена настільки, що навіть туристи отримують повідомлення про небезпеку на свої телефони. Інформація транслюється через антени мобільного зв'язку всім абонентам у тій області, на яку поширюється загроза надзвичайної ситуації. Вони мають унікальний сигнал і вібрацію, щоб їх не можна було ні з чим переплутати.

А от у Японії загальнонаціональна система попередження населення працює через супутники, що дозволяє владі оперативно транслювати оповіщення в місцевих медіа та через гучномовці. Кажуть, що для того, аби передати повідомлення жителям регіону, потрібно від 4 до 20 секунд.

У Польщі влада попереджає населення про наближення катаклізмів по телебаченню, на офіційних сайтах і через мобільні додатки. Системою передбачена і розсилка смс-повідомлень. Крім того, попередження також передаються за допомогою сирен на вулицях міст. Така ж система діє і в Австралії.

У Франції попереджають за допомогою системи сирен повітряної тривоги. Вона складається приблизно з 4,5 тисяч гучномовців і була розроблена ще в часи Другої світової війни. Після тривожних звуків кожен француз негайно включає радіо France Inter або France Info. Саме там інформують про надзвичайну ситуацію, і про те, як необхідно діяти.

Жителі ж Філіппін звикли покладатися на телебачення, радіо, дзвінки, смс-оповіщення та соціальні мережі.

На фоні цієї інформації ситуація в нашій країні виглядає вкрай дико. Адже перші особи держави постійно інформують громадян про військову загрозу з боку північного сусіда, на території Донбасу точаться бої, але за 4 роки жоден чиновник не згадав про вдосконалення системи екстреного оповіщення населення. Відтак, коли "Путін нападе", ніхто вчасно не зможе українцям повідомити про це, адже лінії відключені, а гучномовці давно здали на брухт. Хто повинен на це зважати й коли все ж безпека нашого народу справді стане на перше місце, залишається лише гадати.

Джерело: відео YouTube, фото з відкритих джерел.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram