"Нобелівку" з літератури скасували через секс-скандал
Загрузка плеера...

Світова письменницька спільнота може спокійно продовжувати працювати над новими творами – Нобелівську премію з літератури в цьому році не вручатимуть.

Шведська академія, яка присуджує нагороду, заявила, що причиною такого рішення став сексуальний скандал довкола одного з членів академії. Йдеться про поетесу Катаріну Фростенсон.

У листопаді минулого року її чоловіка - французького фотографа Жана-Клода Арно, який вів спільний культурний проект зі Шведською академією, звинуватили у домаганнях18 жінок. Вони заявили, що пан Арно домагався їх прямо у приміщеннях, які належать академії. Сам француз всі звинувачення проти себе заперечує.

Внаслідок цього у Шведській академії утворилася серйозна криза: з її складу вийшли керівник, чотири інших члени, а також сама пані Фростенсон.

"Рішення не вручати премію в цьому році ми прийняли після тривалих і напружених дискусій.  Ми розуміємо, що рівень довіри до Академії сьогодні в світі критично низький, тому це вирішальна причина, через яку ми змушені утриматися від нагородження переможця", - каже письменник, член Шведської академії Андерс Ольссон.

Погоджується зі своїм шведським колегою і відома українська письменниця Оксана Забужко. Вона називає правильним рішення академії і очікує на її якісне перезавантаження.

"Панікувати тут не варто, бо у Нобелівської премії і без того багато плям на репутації. Бувало, що і зі спецслужбами працювали, і з радянськими, і з американськими. І були премії, яких не мало бути… Правильно, що вони вирішили зробити передишку, взяти так званий карт-бланш на рік, щоб почистити свої авгієві стайні. Бо очевидно, що вони великою мірою дезорієнтовані, і треба щось міняти", - відзначила українська письменниця.

Переможця Нобелівської премії з літератури за 2018 рік оголосять наступного року - разом з наступним переможцем.

Це перший випадок, коли Шведська академія не оголошуватиме переможця Нобелівської премії з літератури з 1943 року. Тоді приз не вручали через Другу світову війну.

Джерело: Reuters

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram