Українське молоко дорожче за европейське
Загрузка плеера...

Ціни на молоко в Україні значно вищі за європейські. Так, за підсумками березня, цей продукт  в середньому коштував більше 22 гривень за літр. Про це свідчать дані Держстатистики.

Водночас у країнах ЄС, за даними Єврокомісії, найдорожче коров'яче молоко можна знайти на Кіпрі. Там за літр продукту просять 54 цента або ж трохи більше 17 гривень. Друге місце в списку країн з найвищими цінами на молоко належить Мальті – 46 центів  або ж близько 15  гривень  за літр продукту. Замикає трійку лідерів Греція з ціновим показником у 40 центів. А це майже 13 гривень за літр молока. В інших країнах Євросоюзу молоко ще дешевше. Зокрема, у Литві та Латвії  літр молока продають за 28-29 центів, тобто усього за дев'ять гривень

Натомість експерти переконані, ціни на українське молоко будуть лише зростати. Адже згідно з Угодою про асоціацію з ЄС, вже з 1 липня вітчизняні заводи перестануть  купувати молоко у населення. Причина -  75 відсотків усього молока, що виробляють в Україні, не відповідають санітарним вимогам, які прописані в угоді з Євросоюзом. На думку фахівців, ця ситуація призведе до скорочення промислового виробництва щонайменше на третину.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram