Стало відомо, скільки "Новачка" пішло на Скрипаля
Загрузка плеера...

Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) оприлюднила нову інформацію у справі про отруєння у Солсбері колишнього російського шпигуна Сергія Скрипаля і його дочки. Фахівці встановили, що для нападу використали від 50 до 100 грамів нервово-паралітичної речовини.

Одночасно стало відомо, що "Новачок", який використали як хімічну зброю, виготовляли у Чехії. Про це заявив президент країни Мілош Земан. Чеський лідер розповів, що речовину виготовили на заводі у Брно. Після випробувань, як стверджує Земан, отруту знищили. Цю інформацію одразу підхопили російські дипломати, які заявили, що слова чеського президента нібито повністю спростовують звинувачення на адресу Росії. Втім, британські дослідники ще місяць тому встановили, що "Новачка" виготовили саме у російській лабораторії.

Тим часом глава Організації із заборони хімзброї Ахмет Узюмджю наголосив, що для нападу на Скрипаля використали таку кількість речовини, яка значно перевищує необхідну для наукових експериментів дозу. Для проведення дослідів достатньо 5-10 грамів речовини. Для нападу на шпигуна використали у десять разів більше. Оскільки "Новачок" внесений до списку заборонених, то ОЗХЗ пильно відстежує усі дії з отрутою. Країни, які підписали конвенцію про заборону хімзброї, мають звітувати про виготовлення або зберігання речовини у кількості понад 10 грамів.

Нагадаємо, російського екс-шпигуна отруїли два місяці тому. Зараз і сам Скрипаль, і його дочка пішли на поправку.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram