Переселенцям спрощують звернення до суду
Загрузка плеера...

Кабмін вніс до Ради законопроект щодо звільнення переселенців від сплати судового збору. Проект закону №8332 опублікований на сайті Верховної Ради України. 3 травня документ направили на розгляд комітету.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій зазначили, що законопроект розроблено з метою захисту прав внутрішньо переміщених осіб, а також тих, хто проживає на тимчасово окупованій території. Адже судовий збір не стягуватимуть саме у справах, які стосуються порушення їхніх прав.

Ірина Калупаха, начальник Управління з питань ВПО та гуманітарного співробітництва МінТОТ:

"Необхідно зазначити, що звільняються від сплати судового збору у справах, які пов’язані з порушенням прав внутрішньо переміщених осіб, які визначені статтями 6-9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб". Наприклад, це право на отримання документів, що посвідчують особу, документів, що підтверджують громадянство України, право на зайнятість, пенсійне забезпечення, виборчі права…"

Також законопроектом пропонується врегулювати окремі питання про порядок вчинення нотаріальних дій щодо майна переселенців і жителів непідконтрольних Києву територій.

Нагадаємо, 20 лютого Президент Петро Порошенко підписав закон про реінтеграцію Донбасу. На думку експертів, документ є дуже суперечливим та ще більше роз’єднує українців.

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram