Опитування NewsNetwork: "Не всі хочуть вчитися по 12 років"
Загрузка плеера...

Міністерство освіти та науки України винесло на громадське обговорення законопроект, який закріплює 12-річну систему освіти у школах.

Журналісти NewsNetwork поцікавились думкою мешканців та гостей столиці. І запитали: "Як Ви ставитеся до впровадження 12-річки у школах?"

І ось які відповіді ми отримали.

Любов, жителька Києва: "Я думаю, що не потрібно 12 років. Це будуть розтягувати ту програму… Так як зараз в університетах нічого не навчатимуть і в школі. Програма при радянській владі була найкраща і скорочено було все, і зрозуміло, і всього навчали. А зараз вони хочуть на французьку, чи там на фінляндську, чи яку там систему перейти, щоб заняття були у вигляді ігор. Ну не знаю... Зараз інша зовсім молодь, і діти зовсім інші. І діти космічні у нас. Усе знають з маленького… і телевізори. Комп’ютер вони вже знають більше, ніж ми, дорослі. Не знаю, як воно буде краще, але 12 років я думаю не потрібно".

Олександр, житель Києва: "Ну якщо будуть нормально навчати дітей, то, звичайно, нормально. Вони будуть вже виходити, якщо буде специфікація і з 11-12 класу можна буде розділити, приміром, щоб людина сама обирала собі направлення, то тоді це буде доже позитивно і дитина буде розуміти і буде підготовлена до ВНЗ. Якщо ж все залишиться на теперішньому рівні, то, звісно, це не дуже добре".

Житель Києва: "Дети больше будут знать, это более, естественно, с 1 по 12 классы, если не будут пропускать 4-й".

Олександр, житель Києва: "Воно не вплине, на дітей не вплине чи буде 12 років, чи буде 9 років. Дитина або хоче, або не хоче. А що діти можуть порівняти? Почують від когось, що раніше було 10 років у батьків наших, потім стало 11,а їм погано, тому що вже 12 стало".

Наталія, жителька Києва: "Ну я думаю не нужно. Зачем? Слишком много им учится. Они сразу пойдут в армию со школы. Когда им поступать? Когда им вообще жить?".

Михайло, житель Києва: "Я вважаю це взагалі безглуздо і немає сенсу, адже навіть 10 клас я майже не пам’ятаю. Ми не ходили в школу, не вчилися, тому якщо впровадити ще один рік, то ми не будемо пам’ятати 10 і 11 клас. Тому що в 9 класі ДПА, ви весь час до нього готуєтесь, в 10 класі ви відпочиваєте від ДПА і починаєте задумуватися про ЗНО і куди ви будете поступати далі і вже в 11 класі ви розумієте, що вам треба в житті. Якщо ввести 12-річну систему, то 10 клас ми будемо відпочивати від ДПА, 11 клас ми теж будемо відпочивати від ДПА і лише в 12 класі ми будемо задумуватися про те, що треба писати ЗНО і куди ми підемо далі".

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram