Гройсману потрібні нові борги
Загрузка плеера...

Володимир Гройсман розповів про те, як збирається повертати борги закордонним партнерам. Своїми планами прем'єр поділився з українськими журналістами.

За найближчі чотири роки Україна має віддати кредиторам 27 млрд дол., або понад 702 мільярди у гривневому еквіваленті. Це більш ніж половина того, що політики напозичали за кордоном за останні 10 років. Якщо ж порівнювати із загальним державним боргом, то до 2021 ми маємо подужати третину зобов'язань. А для цього, як пояснив очільник уряду, треба ще позичити грошей. Володимир Гройсман пояснив, що інвестиції дадуть змогу збільшити надходження до бюджету, аби впоратись із видатками. Самостійно впоратись з обслуговуванням боргу і поверненням грошей Україна, на думку Гройсмана, поки не здатна.

У Мінфіні також не бачать альтернативи поглибленню боргу. Раніше тут пояснювали, що чекають траншу від Міжнародного валютного фонду, аби почати друк єврооблігацій. Продовження співпраці має підтягти рейтинг України і заохотити партнерів з ЄС купляти цінні папери. Зараз борги Києва становлять два трильйони гривень.

Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram