НАБУ: суди не карають головних корупціонерів
Загрузка плеера...

Судді нехтують стараннями Національного антикорупційного бюро України. Принаймні, самі детективи скаржаться на те, що у служителів Феміди так і не дійшли руки до завершених корупційних справ.

НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду обвинувальні акти по 127 справах. Третину з них так і не почали розглядати, у 48 випадках представники системи правосуддя навіть не провели підготовче засідання.

В антикорупційному бюро пояснили, що у суддівських столах припадають пилом такі гучні справи, як "газова схема" нардепа Онищенка і зловживання у "Державній продовольчо-зерновій корпорації". Ці матеріали розглядають у Печерському і районному судах Києва. Натомість служителі Феміди приділяють увагу другорядним учасникам оборудок. Та й тут виявилось, що судді надто м'якосерді.

Лише одна з чотирьох справ завершилась чітким вердиктом. У 19 з 29 випадків держслужбовці лише затверджують угоду зі слідством. Більшість фігурантів звільнили від кримінальної відповідальності. Зловмисників, які відбувають реальний термін, взагалі усього троє.

Детективи вимагають створення окремого антикорупційного суду і наголошують, що держава втрачає гроші, які можна було б конфіскувати за рішенням суддів.

Тим часом у Вищій раді правосуддя нарікають на катастрофічний брак кадрів. Це пов'язано і з неукомплектованістю, і з тим, що багато хто з посадовців злякався перекваліфікації і раптово залишив посаду.

Джерело: відео – YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram