"Бурштинова республіка" продовжує своє життя
Загрузка плеера...

"Бурштинова республіка" продовжує своє життя. Голова Нацполіції Сергій Князєв заявив, що тільки з початку цього року силовики Рівненщини зафіксували 487 фактів незаконного видобутку бурштину і опублікував на своїй сторінці у Facebook відео роботи правоохоронців на одному з незаконних штучних каналів Рівненської області

З цього можна зробити висновок, що попри всі обіцянки високопосадовців розібратись та зупинити незаконний видобуток сонячного каменю, зробити це так і не вдалося.

Окрім мільйонних збитків, які наносить державному бюджету цей нелегальний бізнес, "бурштинова лихоманка" завдає непоправної шкоди природі України. Як зазначають фахівці, через нелегальний видобуток бурштину вже пошкоджено 3,5 тис. га лісу. Це відбувається через те, що «чорні» копачі не дотримуються технології видобутку, використовуючи мотопомпи, що призводить до руйнування дренажних каналів підземних вод. У Держлісагентстві підрахували, що мова йде про мільярди гривень, необхідних на відновлення зруйнованих ділянок, де шукають сонячне каміння.

"Сьогодні це дуже важлива, але непомітна для більшості проблема та її масштаби»,— написав очільник Нацполіції, та на жаль, так і не вказав хто саме з силовиків на місцях понесе відповідальність за ситуацію. А як прокоментували користувачі соцмережі під постом Князєва, мотопомпи продовжують працювати і надалі.

  Джерело відео: YouTube

Загрузка...

Как Вы считаете, контролирует ли власть ситуацию в стране?

Мы в Telegram